Zarabiaj na konopiach
 
 
MMA PLInneKolejna edycja wojskowej gali MMA „Walkę Mamy We Krwi” 

Kolejna edycja wojskowej gali MMA „Walkę Mamy We Krwi” 

31 marca, w piątek, od godz. 19.00, wystartuje wojskowa gala sportów walki „Walkę Mamy We Krwi” 3. Kilkanaście walk z udziałem żołnierzy Wojska Polskiego odbędzie się w Pruszkowie – w hali Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie (ul. Bohaterów Warszawy 4). Gala „Walkę Mamy We Krwi” to niezapomniane emocje sportowe oraz atrakcyjne wyzwanie z udziałem Wojska Polskiego.

Wojskowa Gala MMA Walkę Mamy we Krwi
Foto: Wojskowa Gala MMA Walkę Mamy we Krwi

Wydarzenie jest bezpłatne. W gali można będzie można uczestniczyć na żywo (wejściówki zapewnia organizator – dostępne w  punkcie CKiS) oraz włączając TVP SPORT.

Na gali zobaczymy łącznie kilkanaście walk z udziałem zawodników-żołnierzy. Wyłonimy mistrzów Wojska Polskiego w walce w bliskim kontakcie (formuła MMA) oraz obejrzymy ciekawe zestawienia MMA, K1 i boks w formie superfightów. Do walki wyjdą zawodnicy znani z polskich i zagranicznych aren walki – to m in. kpr. Michał Piwowarski, szer. Błażej Majdan, szer. Damian Ostęp, st. szer. Damian Durkacz, st. szer. Sylwester Miller, st. szer. Paweł Oleszczuk oraz zawodnik reprezentujący U.S. Army – Johan Mackie. Wszystkie walki odbędą się w oktagonie. Podczas gali zapewniamy poczęstunek i mnóstwo emocji.

Plan gali:

20.00 – 22.00 – Karta główna

20.00 – SHOW

19.00 – 20.00 – Karta wstępna

Wieczorną galę poprzedzi wystawa sprzętu wojskowego i piknik, które rozpoczną się od godz. 13.00 na parkingu i placu przyległym do hali CKiS w Pruszkowie. Przez całe popołudnie – do godz. 19.00 – będzie można potrenować sporty walki, zobaczyć sprzęt wojskowy, obejrzeć pokazy oraz zjeść wojskową grochówkę.  Wstęp wolny dla każdego.

W przeddzień gali – 30 marca, w czwartek – w sali widowiskowej CKiS odbędzie się oficjalne ważenie zawodników oraz panel dyskusyjny o sporcie w ramach cyklu spotkań „Strategicznie o…” (Akademickie Centrum Komunikacji Strategicznej). Ważenie od godz. 17.30, panel od ok. godz. 18.00. Wstęp wolny.

***

Projekt „Walkę Mamy We Krwi” organizuje i prowadzi Ministerstwo Obrony Narodowej. Jego głównym celem jest popularyzacja sportu, a przede wszystkim sportów walki wśród żołnierzy i społeczeństwa oraz promocja Wojska Polskiego i różnych form służby wojskowej. Wojsko Polskie zapewnia szerokie warunki do uprawiania sportu w służbie wojskowej. Promuje zdrowy tryb życia i rywalizację sportową opartą na duchu szacunku i braterstwa.

Gala finałowa projektu „Walkę Mamy We Krwi” jest już 3. odsłoną tego wydarzenia. Wcześniejsze gale – w 2021 roku w Powidzu oraz w 2022 roku w Gołdapi cieszyły się sporym zainteresowaniem fanów sportów walki oraz społeczeństwa. Gale były ważnym wydarzeniem pod względem sportowym, promocyjnym i społecznym. Pierwsza gala zapisała się w historii jako jedyna gala sportów walki z tak szerokim zaangażowaniem najnowocześniejszego sprzętu wojskowego. Umieszczenie wokół oktagonu m. in. potężnego samolotu Hercules, czołgu Leopard, śmigłowca Black Hawk, czy myśliwca F-16 sprawiło, że projekt „Walkę Mamy We Krwi” był od początku czymś wyjątkowym i unikatowym. Druga odsłona projektu również miała swoją unikatowość – została zorganizowana bezpośrednio w rejonie przesmyku suwalskiego. Co w warunkach ówcześnie trwającego kryzysu migracyjnego z Białorusią zyskiwało szczególnie ważny wymiar wojskowy i społeczny.

Tradycyjnie, gala jest zwieńczeniem turnieju walki w bliskim kontakcie dla całego Wojska Polskiego. Eliminacje do gali finałowej rozegrały się we Wrocławiu. Z ponad 140 zawodników w 12 kategoriach wagowych wyłoniono najlepszych polskich fighterów-żołnierzy. W turnieju eliminacyjnym zawodnicy stoczyli kilkadziesiąt walk w formule semi-pro. Walki finałowe zostaną rozegrane na zasadach i dystansie zawodowym. Oprócz rozstrzygnięć o tytuł mistrza Wojska Polskiego, podczas gali rozegra się kilka superfightów, w tym jeden międzynarodowy.

[informacja prasowa]

Zobacz także:

High League 6 – sprawdź kto wygrał walki na głośnej gali w Katowicach

Już dzisiaj od godz. 20:00 w słynnym katowickim Spodku odbywa się gala High League 6. My zapraszamy Was do śledzenia wyników na żywo z tej imprezy! Sprawdź zatem kto wygrał walki na głośnej freakowej organizacji!

KSW 80: Robert Ruchała tymczasowym mistrzem! Skończył Eskieva w piątej rundzie! [WIDEO]

Robert Ruchała (9-0) pokonał Lom-Aliego Eskieva (20-7, 1 N/C) w walce wieczoru gali KSW 80, której stawką był tymczasowy pas wagi piórkowej. Polak zakończył pojedynek przez techniczny nokaut w piątej rundzie.

UFC 286: Edwards vs. Usman 3 – wyniki na żywo

Zapraszamy do śledzenia wyników gali UFC 286, która już dziś wieczorem odbędzie się O2 Arena w Londynie.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis