Knockout Boxing Night 9: Krzysztof „Diablo” Włodarczyk bez błysku, lecz zwycięski w starciu z Taylorem Mabiką

Foto: TVP Sport
Foto: TVP Sport

Krzysztof „Diablo” Włodarczyk (58-4-1, 39 KO) pokonał Taylora Mabikę (19-5-1, 10 KO) w walce wieczoru gali Knockout Boxing Night 9 w Zakopanem.

Początek walki miał dość badawczy charakter. Włodarczyk często punktował rywala lewym prostym. Mabika z kolei wyprowadzał obszerne ciosy, który często były chybione bądź lądowały na gardzie Polaka. W drugiej rundzie „Diablo” ładnie zmieścił choćby mocny cios podbródkowy.

Mabika był aktywy i bił sporo ciosów. Włodarczyk natomiast kilkukrotnie trafił w krótkich kombinacjach. Wciąż głównym ciosem, którym pracował Polak był lewy sierpowy.

Gabończyk dobrze rozpoczął piątą rundę trafiając kilkukrotnie Polaka. W tej odsłonie Włodarczyk był dość pasywny. Podobnie było też w rundzie szóstej.

Mabika mocno zaczął siódme starcie. Tym razem jednak spotkał się z odpowiedzią Włodarczyka. „Diablo” wrócił do punktowania lewym prostym. Coraz częściej próbował też atakować obszernie.

Dalej Włodarczyk starał się  wywierać presję na rywalu. Mabika nadal jednak się odgryzał i nie dawał się dominować wyżej sklasyfikowanemu przeciwnikowi.

W końcówce dziewiątej rundy „Diablo” był nieco bardziej aktywny. Pojedynek dotrwał do końcowej dziesiątej rundy. Polski pięściarz ewidentnie nie prezentował tego dnia najwyższej formy. W ostatniej rundzie obaj zawodnicy trafiali. Nie było jednak zbyt wielu naprawdę mocnych ciosów.

O wyniku pojedynku musieli decydować sędziowie punktowi. 98-92, 97-93, 96-94 – wszyscy sędziowie przyznali zwycięstwo Krzysztofowi Włodarczykowi. „Diablo” odniósł tym samym piąte z rzędu zwycięstwo.

Świetna postawa Fiodora Czerkaszyna

W pojedynku poprzedzającym to starcie znakomicie zaprezentował się Fiodor Czerkaszyn (15-0, 10 KO). Urodzony w Charkowie na Ukrainie lecz reprezentujący Polskę pięściarz całkowicie zdominował swojego rywala. Już w pierwszej rundzie Mathias Eklund (11-3-2, 4 KO) zaliczył pierwszy nokdaun. Fin ponownie znalazł się na deskach w rundzie trzeciej. Pod koniec tego starcia Czerkaszyn zasypał rywala gradem ciosów i sędzia postanowił przerwać pojedynek.

Walka o pas dla „Diablo”

W kolejnej walce „Diablo” ma zawalczyć o pas mistrza świata. Jak poinformował promotor Andrzej Wasilewski polski pięściarz i Ilunga Makabu (26-2, 24 KO) z Demokratycznej Republiki Konga zostali wyznaczeni do walki o wakujący pas federacji WBC. Pas ten nie ma obecnie właściciela po tym jak Oleksandr Usyk zdecydował się na przejście do kategorii ciężkiej.