MMA PLRIZIN FFKleber Koike wystąpi na RIZIN.28 w Tokyo Dome

Kleber Koike wystąpi na RIZIN.28 w Tokyo Dome

RIZIN na zwołanej we wtorek konferencji ogłosiło pierwszy superfight na galę RIZIN.28 13 czerwca w Tokyo Dome. W jednym z głównych starć wieczoru zobaczymy byłego mistrza KSW Klebera Koike Erbsta (27-5-1) i niedawnego pretendenta do tytułu RIZIN Mikuru Asakurę (14-2).

Znany z walk w Polsce Kleber w RIZIN wygrał w efektownym stylu dwa pojedynki – na sylwestra z Kyle’em Aguonem i potem z Kazumasą Majimą. Mikuru natomiast na sylwestrowym RIZIN.26 znokautował byłego mistrza DEEP Satoshiego Yamasu. Wcześniej natomiast przegrał decyzją z Yutaką Saito w konfrontacji o tytuł. Starszy z braci Asakura jest jedną z największych gwiazd organizacji i niesłychanie popularnym zawodnikiem, zwłaszcza wśród młodszej widowni.

Najprawdopodobniej zobaczymy też walkę o tytuł z udziałem zwycięzcy GP wagi lekkiej Tofiqa Musaeva (18-3) i Roberto de Souzy (11-1). Dodatkowo szef organziacji Nobuyuki Sakakibara zapowiedział występ wspomnianego Yutaki Saito (19-4-2), ale nie o tytuł. Rywalem ktoś z zagranicy, ale stawką nie będzie tytuł w FW. Najprawodopodobniej chodzi o kolegę klubowego Musaeva, Vugara Keramova (15-3). Azera polscy kibice mogą kojarzyć z gali RWC, gdzie pokonał Kacpra Formelę. Wszystko będzie jednak uzależnione od sytuacji epidemiologicznej i ewentualnego stanu wyjątkowego.

Poza wspomnianymi pojedynkami, na RIZIN.28 zobaczymy też cztery walki rundy otwierającej japońskiego GP w wadze koguciej. Pełna rozpiska TUTAJ.

Gala będzie powrotem sportów walki od Tokyo Dome po 18 latach. Bez względu na sytuację z COVID-19 wydarzenie się odbędzie. Organizatorzy mają nadzieję na 10-25 tysięcy ludzi (ok 50 tysięcy to maksymalna widownia), ale równie dobrze może to być 5 tysięcy, a w skrajnym przypadku może w ogóle nie być widzów.

Istnieje również możliwość, że RIZIN.28 będzie transmitowane w Fuji TV.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis