MMA PLRIZIN FFKleber Koike wraca! Walka w sylwestra na RIZIN.26

Kleber Koike wraca! Walka w sylwestra na RIZIN.26

Potrwało to trochę, ale ostatecznie Kleber Koike Erbst (25-5-1) wraca do akcji po ponad roku nieobecności. Były mistrz wagi piórkowej KSW zadebiutuje dla organizacji RIZIN na sylwestrowej gali RIZIN.26.

PEŁNA ROZPISKA GALI RIZIN.26

Koike ostatni raz rywalizował na gali ONE Japan Series, gdzie decyzją wygrał z Akiyo Nishiurą. Pokonanie weterana JMMA, “Wicky’ego” nie dało jednak kontraktu z singapurską organizacją. Od jakiegoś czasu trwały jednak negocjacje z RIZIN, które zaczęło rozbudowywać wagę piórkową. Zwłaszcza, że wiodącą postacią w organizacji jest kolega klubowy Klebera, Roberto “Satoshi” Souza.

31 grudnia znany w Polsce zawodnik zmierzy się z Kyle’em Aguonem (13-9). Aguon to bardzo niewygodny rywal. Polega głównie na umiejętnościach zapaśniczych i odpowiednim wyczuciu czasu, a także sile oraz przygotowaniu fizycznym. Potrafi też jednak zaryzykować wymianami w stójce, jeżeli widzi, że sytuacja wymyka się z rąk. Guamczyk to prywatnie narzeczony Miyuu Yamamoto, która także wystąpi tego wieczora.

Po porażce w pojedynku o pas RIZIN wraca również Mikuru Asakura (13-2). Po bardzo wyrównanym pojedynku podczas RIZIN.25 w listopadzie starszy z braci musiał uznać wyższość Yutaki Saito. Teraz zmierzy się z byłym mistrzem DEEP Satoshim Yamasu (11-5). “Dominator” zdobył pas jeszcze w 2018 roku, raz obronił go z Daikim Hatą (znanym również jako DJ Taiki) w 2019, a we wrześniu 2020 na gali DEEP 97 stracił mistrzostwo na rzecz Juntaro Ushiku. Yamasu powinien dobrze odnaleźć się na zasadach RIZIN:

Po trzech latach w ringu pojawi się Tayio Nakahara (15-8). Były zawodnik Sengoku ma na koncie zwycięstwa z takimi fajterami jak Shintaro Ishiwatari czy Akitoshi Tamura. Po upadku World Victory Road kontynuował swoją karierę w Chinach (na Legend FC i Rebel FC) oraz w Korei Płd na galach ROAD. Zmierzy się on z byłym pretendentem do tymczasowego tytułu Shooto Kazumą Kuramoto (7-1). Dla trenującego w Tokio zawodnika będzie to pierwszy pojedynek w trzyletniej karierze poza swoją macierzystą organizacją. W maju po pięciu rundach przegrał pojedynek o wspomniany pas z Ryo Okadą.

W walce kickbokserskiej w limicie 50 kg kolekcjoner tytułów i cudowne dziecko japońskiego MT Nadaka Yoshinari podejmie mistrza stadionu Channel 7 Phetmalaia. “Siódemka” to trzeci najważniejszy stadion w muay thai w Tajlandii, za Lumpinee i Rajadamnern, których pasy zdobył z kolei Yoshinari.

Według szefa RIZIN Nobuyukiego Sakakibary do rozpiski dojdzie jeszcze od trzech do pięciu pojedynków. Przewidywani są Tenshin Nasukawa, RENA i Koji “Kouzi” Tanaka. Nie dojdzie natomiast do konfrontacji zwycięzcy zeszłorocznego GP w wadze lekkiej Tofiqa Musaeva z Roberto Souzą o pas. Azer służy w wojsku podczas konfliktu z Armenią i dowódcy nie pozwolili zawodnikowi opuścić kraju. Zresztą Musaev i tak nie przeszedł żadnego obozu przygotowawczego. Zestawienie planowane jest na wiosnę. Nie zobaczymy także Kany Watanabe, która skupia się na swojej karierze w Bellatorze. Japonka podpisała niedawno kontrakt z organizacją Scotta Cokera. Przy okazji posta na Instagramie Sakakibara również nadmienił, że w planach na 2021 jest GP w kategorii piórkowej. Wszystko zależy jednak od otwarcia granic.