MMA PLFAME MMAKim jest Piotr Piechowiak? Przeciwnik Piotra Szeligi na FAME MMA 8!

Kim jest Piotr Piechowiak? Przeciwnik Piotra Szeligi na FAME MMA 8!

Foto: FAME MMA

Piotr Piechowiak już w najbliższą sobotę stoczy drugi pojedynek w mieszanych sztukach walki. Podczas FAME MMA 8 rozwiąże konflikt z Piotrem Szeligą. Obaj nie przepadają za sobą i nie brakowało mocnych słów!

”Szeli” również ma za sobą udany i efektowny debiut w MMA. Piotrek zadebiutował w czerwcu podczas Fight Exclusive Night 28. Szeliga sprawił dużą niespodziankę, bo przecież miał krótki czas na przygotowania, a w przeszłości nie miał dużej styczności z MMA.

Już na początku walki były hokeista zaskoczył rywala mocnym ciosem. Brat Pudziana przetrwał ciężkie chwile i sam miał swoją szansę w parterze. W drugiej rundzie u obu brakowało już tlenu. Krystian Pudzianowski nie wyszedł do trzeciej odsłony po konsultacji z narożnikiem. Tym samym Szeliga mógł cieszyć się z ważnego zwycięstwa.

Kulturysta, strongman…

Piotr Piechowiak może popisać się wieloma sukcesami, a sport rozpoczął już w wieku 15-lat. ”Bestia” zaczął od kulturystyki, a po trzech latach treningów pojawił się na Mistrzostwach Województwa Lubuskiego. Start w Nowej Soli okazał się sukcesem – Piotrek zdobył złoty medal.

Zawodnik pochodzący z Sulechowa był również na podium w konkursie Herkules, a na mistrzostwach polski zyskał miano podwójnego wicemistrza kraju w kategoriach +70 kilogramów oraz Open.

Piotr poznał Ireneusza Kurasia, który namówił go do przygody w strongmenach. ”Bestia” w tej rywalizacji próbował swoich sił przez sześć lat. Piechowiak został dwukrotnym wicemistrzem polski. 39-latek reprezentował nasz kraj również na mistrzostwach świata w Chinach, gdzie zajął ósme miejsce.

O Piotrze Piechowiaku fani FAME MMA dowiedzieli się na piątej edycji w Ergo Arenie. ”Bestia” pojawił się w klatce i nie zabrakło emocji. Mocna riposta Marcina Najmana spowodowała dużą krytykę w stronę Piotra.

Piotr Piechowiak do swoich walk podchodzi bardzo profesjonalnie. Do pojedynku przygotowuje się pod okiem Pawła Jędrzejczyka uznanego kick-boxera i Tomasza Pająka w Stargardzie.

Do walki z Marcinem Najmanem doszło na pierwszej gali FAME MMA w dobie koronawirusa. Dwudziestego ósmego marca Piotr sprawił dość dużą niespodziankę. Dlaczego? Szybko w stójce ustrzelił byłego boksera, a w parterze dokończył dzieła zniszczenia.

FAME MMA 8 – pełna karta walk

  1. Main event: Kacper “Blonsky” Błoński – Marcin Dubiel
  2. Co-main event: Marcin “El Testosteron” Najman – Kasjusz “Don Kasjo” Życiński
  3. Filip “Filipek” Marcinek – Michał “Sobota” Sobolewski
  4. Maksymilian “Wiewiór” Wiewiórka – Amadeusz “Ferrari” Roślik
  5. Paweł “Tybori” Tyburski – Gabriel “Arab” Al-Suwi
  6. Piotr “Szeli” Szeliga – Piotr “Bestia” Piechowiak
  7. Alan Kwieciński – Piotr Pająk
  8. Gamou Fall – Maciej “Szewcu” Szewczyk
  9. Zusje Astafiewa – Dagmara Szewczyk
  10. Mariusz “Hejter” Słoński – Patryk “Mortalcio” Baran

Zobacz także:

Don Kasjo jest przekonany, że w boksie pokonałby Khabiba! Co wy na to?

Don Kasjo stawia warunek! Liczy, że organizacja FAME MMA ściągnie mu zawodnika UFC. Kasjusz chciałby zmierzyć się z niepokonanym Khabibem Nurmagomedovem

Sowiński odpowiada na słowa Szadzińskiego! Będzie rewanż?

”Kornik” odpowiada na ostatnie słowa Szadzińskiego. Będzie rewanż? Sowiński jest skłonny, ale w formule..