MMA PLFAME MMAKim jest Piotr Pająk? Przeciwnik Alana Kwiecińskiego na FAME MMA 8!

Kim jest Piotr Pająk? Przeciwnik Alana Kwiecińskiego na FAME MMA 8!

Tym razem czas na przedstawienie sylwetki Piotra Pająka, który dwudziestego pierwszego listopada odnotuje debiut w FAME MMA. Podczas ósmej edycji w Łodzi w formule K-1 zmierzy się z Alanem Kwiecińskim.

Były uczestnik ”Ekipy z Warszawy” będzie chciał wrócić na odpowiednie tory. Do debiutu doszło na początku tego roku podczas eventu w dobie koronawirusa. Kwieciński mimo, że był zdecydowanym faworytem bukmacherów przegrał z Arkiem Tańculą. To była dziwna taktyka. Typowy stójkowicz, który idzie w nogi i próbuje technik kończących..

Piotr Pająk podróżnik, zawodnik i…

Piotr Pająk pochodzi z Bielsko-Białej, gdzie również nie brakuje talentów. Mowa tutaj o Damianie Herczyku, który prowadzi klub DAAS Berserker’s Team Bielsko-Biała. Pod skrzydłami ma takich zawodników jak Rafał Haratyk (13-2-1) bliski walki o pas ACA, Marta Waliczek (4-2) utytułowana kickboxerka próbująca sił w MMA czy chociażby Michał Sobiech (3-0) najnowszy nabytek organizacji KSW.

Piotr postanowił, że zaryzykuję i spróbuję życia w innych krajach. Od zawsze podróżował, a mieszkał przez dłuższy czas w Londynie. Trzeba od razu wspomnieć, że Piotr ma swojego brata bliźniaka, który również startuje!  Ciekawostka jest taka, że Alan Kwieciński poznał jednego z bliźniaków w poprzednim roku na mistrzostwach świata w Irlandii.

Piotr Pająk wolał, aby jego pojedynki w FAME były w formule MMA, lecz zgodził się na propozycje. Kwieciński chciał, aby jego najbliższa walka odbyła się w kickboxingu. Piotrek przekonuje, że po jednym-dwóch zwycięstwach liczy na pojedynek o pas FAME MMA.

Piotrek w 2018 roku odniósł ważny sukces. Został amatorskim mistrzem świata. 

Moim marzeniem (jako amatora) był wyjazd na mistrzostwa świata. Tak sobie zaplanowałem i marzyłem o tym, odkąd zacząłem trenować i mocno do tego dążyłem. Po drodze miałem wiele kontuzji, które wykluczały mnie z treningów i również z walk, ale nigdy się nie poddałem. Koniec końcem w roku 2018 wygrałem eliminacje do kadry Anglii (wiem, wiem, powinna być Polska) i w październiku wyjechałem do Niemiec na mistrzostwa świata organizacji WFMC. Stoczyłem 3 walki, dwie wygrałem przed czasem i zdobyłem pas amatorskiego mistrza świata w MMA. Zrealizowałem swoje marzenie i przyszedł czas na kolejny krok, czyli zawodowstwo. 

Pierwszy raz Piotrek przyleciał do Tajlandii w 2011 roku i już wtedy wiedział, że to idealne miejsce dla niego. Jego celem było zostać pierwszym  reprezentantem Polski, który zwiążę się z uznanym klubem Tiger Muay Thai.

Zawsze marzyłem, żeby tu wyjechać. Pierwszy raz przyleciałem do Tajlandii z bratem pod koniec 2011 roku i od tego czasu zawsze moim marzeniem było dostać się do Fight Team Tiger Muay Thai i tu zamieszkać. No i tak się stało (..) Jestem tu od listopada 2018 roku i na sto procent mogę powiedzieć, że była to najlepsza decyzja w moim życiu, żyje się skromnie, ale za to w raju. Jako pierwszy Polak dostałem się do Fight Team TMT i jest to dla mnie niesamowite wyróżnienie. Dlatego jestem w pełni zmotywowany, żeby z jak najlepszej strony zaprezentować Polskę i oczywiście siebie samego. 

Piotrek przy okazji postanowił stworzyć swój kanał na YouTubie. Pierwszy pomysł z byłą partnerką okazał się klapą, lecz nie można rezygnować – co pokazał przykład Piotrka. W Tajlandii do swojej walki przygotowywał się Borys Mańkowski. Były mistrz KSW zaproponował nazwę ”Podróże Wojownika” i pod promował kanał Piotrka.

Na pomysł, żeby nagrywać wpadłem z moją byłą partnerką (pozdrawiam), ale to jeszcze jak byłem w Anglii. Plan był taki, żeby pokazywać ludziom jak się tutaj żyje w Tajlandii itd. Lecz nie wszystko wypaliło i wtedy pojawił się Borys,  który bardzo mi pomógł, podpowiedział mi parę rzeczy i przede wszystkim mnie zareklamował, co bardzo mi pomogło, dziękuję mu za to bardzo i jest sukces, po dwóch miesiącach mam już prawie 10 tys. subskrybentów, co jest niesamowite. Mam nadzieję, że kanał będzie się rozrastał i ludzie będą chcieli śledzić moje życie jak i podróże. 

Kanał w ostatnim czasie mocno się rozwinął. Piotrek kocha podróżować i już w tym momencie ma za sobą wiele ciekawych podróż. Nie widzieliście? Warto zobaczyć podróże, które przeżył choćby Indiach.

Piotrek spełnił swój cel i związał się z klubem Tiger Muay-Thai, gdzie trenowały/trenują takie gwiazdy jak aktualny mistrz wagi koguciej Petr Yan (15-1), mistrz wagi piórkowej Alexander Volkanovsky (22-1), były champion Cody Garbrandt (12-3) czy Valentina Shevchenko (19-3) posiadaczka pasa UFC w kategorii muszej.

Piotr ma za sobą trzy walki w boksie tajskim. Pierwsza okazała się efektowną wygraną. Następne zaś ważnym doświadczeniem.. W Tajlandii nie zazwyczaj nie posiadasz wcześniej informacji z kim zmierzysz się w ringu. Dowiadujesz się najprędzej dzień przed startem. To jest ciekawa historia.. Bo Pająk w drugim pojedynku w muay-thai mierzył się z zawodnik reprezentacji Iranu, a później zawodnikiem mającym za sobą walki w UFC i Bellatorze. Sami zobaczcie.

FAME MMA 8 – pełna karta walk

 1. Main event: Kacper “Blonsky” Błoński – Marcin Dubiel
 2. Co-main event: Marcin “El Testosteron” Najman – Kasjusz “Don Kasjo” Życiński
 3. Filip “Filipek” Marcinek – Michał “Sobota” Sobolewski
 4. Maksymilian “Wiewiór” Wiewiórka – Amadeusz “Ferrari” Roślik
 5. Paweł “Tybori” Tyburski – Gabriel “Arab” Al-Suwi
 6. Piotr “Szeli” Szeliga – Piotr “Bestia” Piechowiak
 7. Alan Kwieciński – Piotr Pająk
 8. Gamou Fall – Maciej “Szewcu” Szewczyk
 9. Zusje Astafiewa – Dagmara Szewczyk
 10. Mariusz “Hejter” Słoński – Patryk “Mortalcio” Baran
 11. Karolina “Way of Blonde” Brzuszczyńska – TBA

Zobacz także:

Szeliga o starciu z ”Bestią”: Najpierw wyśmiewają… Kto będzie górą?

Już dwudziestego pierwszego listopada FAME MMA 8. W Łodzi dojdzie do wyczekiwanej walki pomiędzy Piotrem Szeligą, a Piotrem Piechowiakiem

Kawulski skomentował ostatnią walkę ”Gamera”! Zaskoczeni opinią?

Maciej Kawulski skomentował pierwszą walkę Mateusza Gamrota w UFC. ”Gamer” w debiucie przegrał dyskusyjną decyzją sędziów z Guramem Kutateladze