MMA PLFAME MMAKim jest Maciej Szewczyk? Przeciwnik Gamou Falla na FAME MMA 8!

Kim jest Maciej Szewczyk? Przeciwnik Gamou Falla na FAME MMA 8!

Maciej Szewczyk dwudziestego pierwszego listopada stoczy drugi pojedynek w FAME MMA. Podczas ósmej edycji w Łodzi zmierzy się z debiutującym w MMA – Gamou Fallem.

Co ciekawe Gamou jest faworytem bukmacherów. Powód? Ma za sobą długą przygodę jeśli chodzi o trening sportów walki, ale jak sam podkreśla z przerwami. Fall do najbliższej walki szykuje się w Ankosie Poznań. Gamou znany jest też jako model i aktor. Zagrał on w filmie Patryka Vegi pod tytułem ”Botoks”.

”Legnica się nie przytula!”

Maciej Szewczyk swoją popularność zdobył w programie ”Love Island. Wyspa miłości”. Był to pierwszy sezon nowego reality show, który okazał się strzałem w dziesiątkę. Program pokazywany na kanałach Polsatu cieszył się dużym zainteresowaniem. Dodać trzeba, że Maciek brał w nim udział od pierwszego do ostatniego odcinka. W finale wybrano parę – Sylwia Madeńska oraz Mikołaj Jędruszczak.

”Szewcu” wspominał, że od początku liczył na transfer do FAME MMA. Maciek postanowił pójść do programu w formie przygody, ale również zdobycia popularności – o czym parokrotnie wspominał. Cel został spełniony, a Szewczyk szybko zdobył uznanie kibiców oraz włodarzy FAME.

Jak mogło być inaczej jeśli z tak świetnej strony zaprezentował się w debiucie. Do pierwszej walki doszło na FAME MMA 6, która odbyła się dwudziestego ósmego marca. Sytuacja była utrudniona, bo gala była organizowana w dobie koronawirusa. Do samego końca nie wiedzieliśmy czy gala dojdzie do skutku. Maciek wraz z Dawidem Ambroziakiem otwierali kartę walk, a do starcia wyszli bez rozgrzewki poprzez problem, który spotkał organizacje przed rozpoczęciem całego eventu.

”Szewcu” błyskawicznie rozpoczął od kopnięcia i ciosu, którym powalił przeciwnika. Ambroziak zachował do końca zimną krew i chciał wykorzystać swoje doświadczenie w klatce. Dawid był zza plecami i szukał duszenia – co momentami wydawało się bliskie. Dosłownie na 15-sekund Szewczyk wyszedł z opałów i trafił paroma ciosami. 

W drugiej rundzie mieliśmy ponownie wojenkę w stójce. Ambroziak zdobył obalenie, jednak musiał wychodzić z gilotyny. Szewcu z dołu był bardziej aktywny niż rywal z góry, więc sędzia podniósł walkę do stójki. Uczestnik FAME MMA z Legnicy trafił mocnym uderzeniem, ale ”Ambro” pokazał charakter. W końcówce Maciej podkreślił przewagę i miał nawet dosiad, ale było spore zmęczenie, które spowodowało, że nie wykorzystał świetnej okazji.

W trzeciej odsłonie obaj byli już bardzo zmęczeni.. Ambroziak chciał zaskoczyć i ruszył po dźwignię na nogę. Ostatecznie nawet był bliski zdobycia dosiadu. Szewczyk zaskoczył i przetoczył przeciwnika. Walka wróciła do stójki. Ambroziak szybko zdobył następne obalenie. Miał dosiad i tym razem nie stracił pozycji, do końca bijąc rywala z góry.

Trzeba również dodać, że Maciej Szewczyk do swoich pojedynków przygotowuje się pod okiem Eliasza Jankowskiego, który jest czołowym kick-boxerem w naszym kraju. Eliasz jest uznanym zawodnikiem nie tylko w polskim środowisku. Jankowski wielokrotnie zaskakiwał. Było tak choćby na DSF Kickboxing Challenge 19, gdy sprawił niespodziankę pokonując Jana Lodzika – zostając nowym mistrzem. 

Dzisiejszy post jest w 100% poświęcony temu panu! Ostatnio spędzamy razem bardzo dużo czasu i bynajmniej nie jest to czas stracony. Każdego dnia uczę się od niego nowych rzeczy i jest moim przewodnikiem po drodze, którą wybrałem. Chciałem Ci podziękować za profesjonalne podejście, wiarę we mnie, wszystko co dla mnie robisz i oczywiście cierpliwość! Ekipa! Wielka piona dla Eliasza. 

FAME MMA 8 – pełna karta walk

 1. Main event: Kacper “Blonsky” Błoński – Marcin Dubiel
 2. Co-main event: Marcin “El Testosteron” Najman – Kasjusz “Don Kasjo” Życiński
 3. Filip “Filipek” Marcinek – Michał “Sobota” Sobolewski
 4. Maksymilian “Wiewiór” Wiewiórka – Amadeusz “Ferrari” Roślik
 5. Paweł “Tybori” Tyburski – Gabriel “Arab” Al-Suwi
 6. Piotr “Szeli” Szeliga – Piotr “Bestia” Piechowiak
 7. Alan Kwieciński – Piotr Pająk
 8. Gamou Fall – Maciej “Szewcu” Szewczyk
 9. Zusje Astafiewa – Dagmara Szewczyk
 10. Mariusz “Hejter” Słoński – Patryk “Mortalcio” Baran
 11. Karolina “Way of Blonde” Brzuszczyńska – TBA

Zobacz także:

Różal o ostatniej walce! Marcin jeszcze wróci?

Marcin Różalski dobitnie podsumował swój ostatni występ. ”Różal” wspominał o tym co się działo dokładnie w końcówce

Mocne słowa o Cieślaku! Zaskoczeni?

Były rywal w mocnych słowach wypowiedział się o Michale Cieślaku. Zawodnik cruiser wraca na ring już w grudniu.