MMA PLFAME MMAKim jest Łukasz Lupa? Przeciwnik ”Mielonidasa” na FAME MMA 7!

Kim jest Łukasz Lupa? Przeciwnik ”Mielonidasa” na FAME MMA 7!

Łukasz Lupa może być rozczarowany! Już dwukrotnie w krótkim odstępie czasu zostaje odwołany jego pojedynek z Kasjuszem Życińskim. Co jednak ważne Lupa już w sobotę po raz trzeci zamelduje się w  klatce FAME MMA. Podczas siódmej edycji dojdzie do drugiej części historii z Marcinem ‘Mielonidasem” Makowskim.

Popularny ”Don Kasjo” do samego końca walczył, aby pojawić się na najbliższej gali, z której wyeliminował go uraz ucha. Mowa oczywiście o ostatnim gorącym temacie – sparing Kasjusza Życińskiego z Pawłem Tyburskim. Dodać również trzeba, że Lupa-Don Kasjo było też promowane jako superfight w rywalizacji na liście. W tamtej sytuacji Kasjusz musiał się wycofać z powodu bliskiego terminu następnej walki w FAME MMA.

Łukasz Lupa ma czym przyłożyć!

Łukasz Lupa najbardziej kojarzony jest z programu ”Ex na plaży”, który jest transmitowany w MTV. Lupa pojawił się w sześciu odcinkach. W obecnej chwili na instagramie ma 16,5 tysięcy obserwujących.

Można powiedzieć, że Łukasz w jakimś stopniu napisał historię organizacji. Do jego debiutu doszło na pierwszej edycji w Koszalinie. Trzydziestego czerwca już w pierwszej odsłonie znokautował Marka Wilczaka. W tym pojedynku udowodnił, że jest silny fizycznie i ma kowadło w łapie.

Na drugie starcie nie trzeba było długo czekać, bo niecałe cztery miesiące później wystąpił w Poznaniu. Lupa miał świetny początek i było blisko, aby walka zakończyła się następnym efektownym zwycięstwem. Kamil Stępiński pokazał charakter – wytrwał ciężkie momenty, aby na koniec sprawić niespodziankę. ”Kasti” zmienił scenariusz i przed czasem zakończył swój pojedynek – czym zagwarantował publiczności wiele emocji.

Łukasz Lupa dość niespodziewanie pojawił się w klatce po zwycięstwie Kasjusza Życińskiego. Lupa wyzwał go na pojedynek w formule K-1. Były bokser był zaskoczony, bo wcześniej nie mieli ze sobą żadnej ”spiny”. Odpowiedź Kasjusza była w punkt – co pokazała reakcja publiczności. Do dziś pojawiają się memy z całej sytuacji.

Lupa nie miał od tego czasu żadnego pojedynku w MMA, ale spróbował swoich sił w nowej rywalizacji w naszym kraju. Mowa tutaj o walce na ”liście”. Lupa wystartował w pierwszym turnieju organizacji PunchDown. W finale spotkał się z twardym gościem, który ustał uderzenia – z ręki niczym bochen chleba.

Lupa na drugiej edycji w Poznaniu wystąpił w tak zwanym extra fighcie, w którym początkowo miał zmierzyć się z wspomnianym ”Don Kasjo”. Kasjusza zastąpił również uczestnik ”Ekipy z Warszawy” – Damian Gaff. W tej konfrontacji Lupa był zdecydowanie lepszy.

Łukasz Lupa wspominał, że do swoich pierwszych pojedynków nie był przygotowany. Tym razem była motywacja, aby pokazać swoje pełne umiejętności. Łukasz do najbliższego starcia przygotowywał się w klubie Samuraj we Wrocławiu. Przypomnijmy, że w sobotę czeka nas druga część jego rywalizacji z Marcinem Makowskim.

Do ich starcia doszło podczas pierwszej edycji PunchDown. ”Mielonidas” wziął udział w turnieju, a już w pierwszej rundzie wylosował walkę z Lupą. Łukasz obudził publiczność i dostarczył to na co czekali czyli mocne ”listwy”. Lupa ciężko znokautował ”Mielonidasa”, sami zobaczcie.

Rozpiska gali FAME MMA 7:

Początek – sobota, 5 września godz. 20:00

Paweł “Popek Monster” Mikołajuw vs. Damian “Stifler” Zduńczyk
Adrian “Polak” Polański vs. Amadeusz “Ferrari” Roślik
Dawid Malczyński vs. Wojciech Gola
Marta “Linkimaster” Linkiewicz vs. Marta “Martirenti” Rentel
Marcin „Mielonidas” Makowski vs. Łukasz Lupa
Dariusz “Lew” Kaźmierczuk vs. Marcin Najman
Kamil “Hassi” Hassan vs. Maksymilian “Wiewiór” Wiewiórka
Tomasz Olejnik vs. Mariusz “Hejter” Słoński
Piotr “Tybori” Tyburski vs. Arkadiusz “Aroy” Tańcula
Sebastian „Ztrolowany” Nowak vs. Maciej Rataj

Zobacz także:

Będzie wielki rewanż! Jak typujecie?

Dana White potwierdza świetne zestawienie. Fani mogą już zacierać ręce

Marcin Najman w formie! Będzie udany pierwszy pożegnalny akt?

Częstochowianin już w sobotę stoczy najbliższy pojedynek. Zobaczcie byłego boksera na tarczy