MMA PLBoksKim jest Don Kasjo? Poznajcie jego historię w boksie olimpijskim! [WIDEO]

Kim jest Don Kasjo? Poznajcie jego historię w boksie olimpijskim! [WIDEO]

Kasjusz Życiński to postać, która w błyskawicznym tempie zdobyła dużą popularność i zamiłowanie kibiców FAME MMA. Wielokrotnie wspominało się o przygodzie ”Don Kasjo” w boksie olimpijskim. Tym samym postanowiliśmy wam przedstawić tą historię i pokazać jakimi osiągnięciami może popisać się Życiński, a nie ma ich mało…

Zaczniemy od strony show biznesu, która była już po startach bokserskich.

Zawodnik pochodzący z Iławy w 2016 roku pojawił się w programie ”Top Model”. W trzecim odcinku rozrywkowego hitu telewizji TVN wyłoniona została 15-stka finalistów. Nie znalazło się w niej miejsce dla Kasjusza, którego chwaliła chociażby Joanna Krupa jedna z jurorek programu.

Ciekawa osobowość, fajny chłopak, ale miejsc jest już niewiele.

Warto dodać, że w reality show pojawił się Sasha Aleksandr Muzheiko, który do dziś jest przyjacielem ”Don Kasjo”. Niewykluczone, że Sashę już niebawem również zobaczymy w freakowej organizacji.

Życiński dużą popularność zdobył w programie ”Ekipa z Warszawy”, której jest już weteranem. Do dziś pojawia się w każdym sezonie i nie zanosi się, aby  miało to ulec zmianie.

Był też udział w reality show ”Ex na plaży”, gdzie rozpoczął się konflikt z Dawidem ”Ambro” Ambroziakiem, który rozwiązali w klatce.

Kasjusz Życiński walki w boksie olimpijskim!

Z informacji, które udało nam się ustalić Kasjusz Życiński na swoim koncie ma ponad 70 walk amatorskich w boksie. Swój ostatni pojedynek miał odnotować około pięć lat temu. Powody odejścia z boksu? Jednym z nich mogły być werdykty sędziowskie, z którymi Kasjusz się nie zgadzał. Oczywiście problem ten jest od wielu lat, a pojawia się również do dziś w zawodowstwie. Co jakiś czas możemy usłyszeć o dyskusyjnych decyzjach sędziów nawet w walkach o dużą stawkę.

Przechodzimy jednak do jego sukcesów, których w boksie olimpijskim nie brakowało. ”Don Kasjo” swoje umiejętności szlifował pod okiem Marka Chrobaka w Sako Gdańsk. Co ciekawe wspomniany trener pomagał Kasjuszowi także do ostatniej walki z Marcinem Najmanem.

29-latek stawał na podium Pucharu Polski, wygrywał turnieje rangi Grand Prix Polskiego Związku Bokserskiego, ale również odnosił sukcesy na mniejszych międzynarodowych zawodach. Kasjusz w 2013 roku debiutował w Mistrzostwach Polski Seniorów. W ćwierćfinale zatrzymał go Marek Matyja (18-2-2, 8 KO), który aktualnie prowadzi z sukcesami zawodową karierę. 

Największy sukces Kasjusza to dołączenie do kadry narodowej. ”Don Kasjo” mimo głosów, że jest już za ”stary” – miał motywację oraz aspirację, aby dołączył do Hussars Poland. Stało się tak w 2013 roku, gdy w styczniu zadebiutował  w World Series of Boxing. Kasjusz o swojej motywacji wspominał w rozmowie z portalem Polskiboks.pl.

Podwójnie motywują mnie opinie, kiedy słyszę, że jestem za stary, bo za późno rozpocząłem przygodę z boksem. Od jakiegoś czasu starałem się o angaż w „Husarii”, a o nominacji dowiedziałem się zaraz po powrocie z obozu kadry seniorów w Wiśle. Bardzo ucieszyła mnie ta wiadomość. Kiedy po raz pierwszy poszedłem na salę treningową w pewnym klubie, mniejsza o nazwę i miasto, usłyszałem, że jestem za stary na boks. To mnie jeszcze bardziej zmotywowało do ciężkiej pracy. Spakowałem się w walizkę i pojechałem 500 km do Gdańska, aby znaleźć się w SAKO. Pięściarstwo trenuję od 3 lat, a niewiele ponad 2 lata temu stoczyłem pierwszą walkę w ringu.

Zobaczcie pierwszy z wywiadów jaki udzielił Kasjusz Życiński będąc pod banderą Hussars Poland.

Walka z utytułowanym Kazachem!

Kasjusz reprezentował Hussars Poland za kadencji Huberta Migaczewa. W 2014 roku doszło do meczu z drużyną ”Astana Arlans” z Kazachstanu. Kasjusz stanął wtedy przed wielkim wyzwaniem, które zapewne będzie wspominał długo. Mowa tu o walce z Adylbekiem Niyazimbetowem. Kazach na igrzyskach olimpijskich 2012 roku w Londynie zdobył srebrny medal. Dodatkowo ten sukces powtórzył cztery lata później na igrzyskach w Rio De Janeiro.

Kasjusz przegrał ten pojedynek zdecydowanie, ale zebrał jakże ważne doświadczenie. ”Don Kasjo” nie był liczony i pokazał charakter – przewalczając cały dystans z utytułowanym Kazachem.

Opis tego starcia poniżej.

Równie skuteczny boks zaprezentował inny z debiutujących na ringu WSB kazachskich asów, również walczący z odwrotnej pozycji, Adylbek Niyazimbetov (81 kg), któremu przez pełen dystans próbował przeciwstawić się ambitny Kasjusz Życiński. Faworyt gospodarzy nie zachwycił w tej walce szybkością, ani też kondycją i zapewne nad tymi elementami jego trenerzy będą pracowali przed fazą play-off. Przewaga Niyazimbetova ani przez chwilę nie była jednak zagrożona, a jego ciosy proste z zadziwiającą łatwością przedostawały się do głowy Polaka, który nadzwyczajną ambicją dotrwał do ostatniego gongu. Sędziowie punktowali 50-41, 50-40 i 50-43 dla aktualnego wicemistrza świata.

Medalista mistrzostw Polski!

Drugim największy sukces Kasjusza to brązowy medal na mistrzostwach Polski. Doszło do nich w dniach 10-15 marca 2014 roku w Kaliszu. Zawodnik pochodzący z Iławy walczył wtedy w kategorii do 81 kilogramów.

W pierwszym pojedynku podopieczny Marka Chrobaka pewnie pokonał Adriana Patereka (3:0). W drugim starciu Kasjusz miał spotkać z Pawłem Stępniem, którego ostatecznie zabrakło w dalszej części rywalizacji. Tym samym Życiński wygrał walkowerem.

”Don Kasjo” w ćwierćfinale pokonał Seweryna Guziora. W półfinale ambitnego Kasjusza zatrzymał Mateusz Tryc, który sięgnął w całych zawodach po złoty medal.

Z kim się mierzył ”Don Kasjo” w boksie olimpijskim?

Warto również zaznaczyć z kim mierzył się Kasjusz Życiński w boksie olimpijskim. Zawodnik z Iławy krzyżował rękawice z takimi zawodnikami jak Tomasz Gromadzki, Marek Matyja, Jordan Kuliński czy Łukasz Stanioch. Wszyscy wymieni aktualnie próbują swoich sił w zawodowstwie.

Dlaczego tą drogą nie podąża Kasjusz? Szkoda, że nie było nawet próby, bo Kasjusz Życiński był predysponowany, aby spróbować sił w zawodowstwie. Co ważne miał świetną kondycję, o której wspomina do dziś walcząc w FAME MMA. Ponadto był twardy i ambitny – a to kluczowe!

Poniżej możecie zobaczyć parę walk Kasjusza, które zarejestrował obiektyw bokser.org.

Zobacz także:

Kim jest Artur Binkowski! Nieznane fakty na temat zabawnego pięściarza!

To jest ciekawa historia! Artur Binkowski i jego kariera sportowa, duże problemy z prawem, walki w Polsce…

Ferrari o Don Kasjo: Szantażował mnie! Co wy na to?

Amadeusz Roślik skomentował swój konflikt z Don Kasjo. O co dokładnie chodzi? Sami zobaczcie