Kiedy walka Overeem vs. Harris? Amerykanin zdradził datę!
Kiedy odbędzie się walka Overeem vs. Harris? Zawodnik wagi ciężkiej UFC Walt Harris (23-7) ma wielką nadzieję, że jego niedoszła walka z Alistariem Overeemem zostanie przełożona na bardzo bliski termin.
Amerykanin pierwotnie miał zmierzyć się z Overeemem w walce wieczoru gali UFC w Portland, która miała odbyć się 11 kwietnia, ale impreza ta została odwołana z powodu wybuchu pandemii koronawirusa.
Kiedy walka Overeem vs. Harris?
Zdaniem Walta Harrisa, który rozmawiał z portalem MMAjunkie.com, jego starcie z niebezpiecznym Holendrem najprawdopodobniej zostanie przełożone na dzień 16 maja:
„Słyszałem, że 16 maja jest możliwą datą, kiedy będziemy walczyć. Overeem jest tutaj. Teraz został poddany kwarantannie. Mam nadzieję, że przejdzie ją pozytywnie. Ale teraz żyjemy z dnia na dzień. Czasami w ogóle nie mamy informacji o walkach. Pewnego dnia możesz się obudzić i wszystko będzie szło dobrze, a następnego dnia wszystko się pozmienia.
Postaram się być przygotowany najlepiej jak tylko mogę. Mam nadzieję, że zrobią tę walkę. To zaszczyt zmierzyć się z Overeemem.”
- ZOBACZ TAKŻE: Alistair Overeem: Prawdopodobnie miałem koronawirusa
Problemy nie tylko sportowe
Walt Harris w ostatnim czasie przeżywał nie tylko kłopoty w karierze sportowej, ale dotknęła go także prywatna tragedia. Pod koniec zeszłego roku zamordowana została jego pasierbica, co wpłynęło na rezygnację prze z niego z udziału w gali UFC on ESPN 7, zaplanowanej na dzień 7 grudnia, kiedy to pierwszy raz miała odbyć się walka Overeem vs. Harris.
Potem Amerykanin miał problemy z powrotem do startów, co było dla niego frustrujące:
„To frustrujące z osobistego punktu widzenia. Chodzi o walkę, karierę, ale też i życie prywatne. Przeszedłem wiele różnych rzeczy w moim życiu. Ale uważam, że Bóg to wszystko robi w jakimś celu, wiec muszę z tym wszystkim żyć.
Staram się być gotowy, skupiony. Czekam tylko, aż zostanę wywołany do tablicy. Moja przygoda z UFC to wzloty i upadki. Kontynuuję to jednak dalej…”