MMA PLKhamzat ChimaevKhamzat Chimaev wypadł z hitowej walki! Kolejny już raz do niej nie dojdzie!

Khamzat Chimaev wypadł z hitowej walki! Kolejny już raz do niej nie dojdzie!

Foto: Twitter / Khamzat Chimaev

Nowa gwiazda UFC Khamzat Chimaev wypadł z hitowej walki! To już kolejny raz, kiedy największa organizacja MMA na świecie musi odwołać świetnie zapowiadające się starcie!

Informację o wypadnięciu Chimaeva na antenie ESPN podał szef UFC, Dana White. Decyzja zawodnika walczącego w dywizji półśredniej spowodowana jest powikłaniami, jakie przechodzi on po zarażeniu się koronawirusem i walce z chorobą COVID-19.

Khamzat Chimaev wypadł z hitowej walki! Kolejny już raz do niej nie dojdzie!

Chimaev miał wystąpić w walce wieczoru gali UFC, która odbędzie się 13 marca. Jego rywalem miał być jeden z najlepszych zawodników dywizji – Leon Edwards.

“Jestem poddenerwowany, bo byłem podekscytowany tą walką. To było jedno z moich ulubionych zestawień w tym roku. Ale jedyne, na co musimy zwracać uwagę to zdrowie. Upewnimy się, że gość jest już zdrowy, zapewnimy mu najlepszą możliwą opiekę medyczną i poczekamy, aż w pełni wyzdrowieje.” – mówił w ESPN Dana White.

To była już trzecia próba zestawienia tego pojedynku. Najpierw Chimaev i Edwards mieli zmierzyć się 19 grudnia, ale wówczas z powodu zarażenia się COVID-19 wypadł Edwards, a 20 stycznia z tego samego powodu ze starcia wycofał się Chimaev.

Jak widać, do tej pory nie doszedł do siebie po przebyciu COVID-19.

UFC obecnie poszukuje nowego przeciwnika dla Leona Edwardsa.

Zobacz także:

Pudzian o rywalu na KSW 59: Wielkie chłopisko, tak ze 130-140 kilogramów!

Pudzian w swoim najnowszym wideo opublikowanym w mediach społecznościowych powiedział kilka słów o rywalu, z którym zmierzy się na gali KSW 59.

Gilbert Burns przed walką z Kamaru Usmanem: On wie, że mogę mu to zrobić w każdej chwili

Gilbert Burns zabrał głos przed nadchodzącą walką z Kamaru Usmanem, która będzie starciem wieczoru sobotniej gali UFC 258. Stawką tego pojedynku będzie pas mistrzowski wagi półśredniej.

Marcin Tybura poznał kolejnego rywala. W końcu przeciwnik z TOP 15!

Marcin Tybura (21-6) poznał kolejnego rywala w oktagonie UFC. Polak zmierzy się z Bułgarem Blagoyem Ivanovem (18-4, 1 N/C).