MMA PLKhamzat ChimaevKhamzat Chimaev wróci do oktagonu? Interweniuje przywódca Republiki Czeczeńskiej!

Khamzat Chimaev wróci do oktagonu? Interweniuje przywódca Republiki Czeczeńskiej!

Foto: UFC.com

Od wczoraj wszyscy fani mieszanych sztuk walki zastanawiają się czy Khamzat Chimaev wróci do oktagonu. Czeczen reprezentujący Szwecję ogłosił wczoraj w swoich mediach społecznościowych zakończenie sportowej kariery.

Chimaev stwierdził, że jego ciało nie jest w stanie wrócić na normalne obroty po przebytej chorobie COVID-19. Zdaniem szefa UFC, Dany White’a, 26-latek opublikował swój wpis o końcu kariery pod wpływem emocji i według niego powróci do startów już latem tego roku.

Teraz głos w sprawie zabrał przywódca Republiki Czeczeńskiej Ramzan Kadyrow, który próbuje wpłynąć na jednego z najbardziej rozpoznawalnych sportowców w Czeczenii.

Khamzat Chimaev wróci do oktagonu? Interweniuje przywódca Republiki Czeczeńskiej!

Kadyrow miał rozmawiać z Chiamevem i przekonywać go do zmiany nastawienia w kontekście jego dalszej kariery.

Poniżej zdanie w sprawie, które wygłosił przywódca Czeczenii:

“Przyjaciele, zapewne słyszeliście o Khamzacie Chimaevie, który na swoim koncie ogłosił odejście z UFC i zakończenie kariery. Nie wierzyłem własnym oczom, więc zadzwoniłem i rozmawiałem z Chimaevem.

Khamzat powiedział, że jego powrót do formy po chorobie się przedłuża i chce być uczciwy i szczery wobec swoich fanów, więc nie chciał im dawać nadziei.

Powiedziałem mu, że wszyscy w Czeczenii zasmucili się tą wiadomością. Przypomniałem mu, że młodzi Czeczeńcy pokładają wielkie nadzieje w jego kolejne zwycięstwa, tak jak miliony fanów w Rosji i na całym świecie. Fani chcą poczekać na niego i będziemy oczekiwać jego powrotu do oktagonu.

Po naszej rozmowie Chimaev zdał sobie sprawę jak ważną jest postacią dla każdego Czeczena i obiecał, że dołoży wszelkich starań, by powrócić do formy. W najbliższym czasie przyleci do naszej Republiki, zakończy rehabilitację, poprowadzi obóz treningowy i zacznie trenować na pełnych obrotach.

To oznacza, że Khamzat nie odchodzi i będzie walczył do końca!”

Zobacz także:

Khamzat Chimaev kończy karierę w MMA! Zmagał się z powikłaniami po COVID-19!

Jeden z najlepiej prosperujących zawodników UFC, Khamzat Chimaev kończy karierę w MMA! Rosjanin reprezentujący Szwecję poinformował kibiców o zakończeniu swojej przygody ze sportem!

Dana White o emeryturze Chimaeva: Napisał to w emocjach, wróci i zawalczy w lipcu!

Dana White wypowiedział się o ogłoszonej emeryturze Khamzata Chimaeva. Szef największej organizacji MMA na świecie wydaje się nie przejmować wpisem 26-letniego Borza.