MMA PLKhamzat ChimaevKhamzat Chimaev w rankingu UFC! Nate Diaz usunięty!

Khamzat Chimaev w rankingu UFC! Nate Diaz usunięty!

Foto: UFC.com

Khamzat Chimaev znalazł się w oficjalnym rankingu wagi półśredniej UFC! Reprezentujący Szwecję 26-latek przebojem wdarł się do największej organizacji MMA na świecie, gdzie odniósł już trzy wygrane w trzech walkach.

Chimaev jest niepokonany w zawodowych startach i może pochwalić się rekordem 9-0. Jego najbliższa walka będzie starcie wieczoru grudniowej gali UFC w Las Vegas. Szwed już 19 grudnia zmierzy się z Leonem Edwardsem, który niedawno był stawiany w roli kandydata do walki o pas mistrzowski wagi półśredniej.

Khamzat Chimaev w rankingu UFC! Nate Diaz usunięty!

UFC natomiast wspiera swoją nową rosnącą gwiazdę. W najnowszym rankingu, który już niedługo zostanie opublikowany na oficjalnej stronie UFC, Chimaev znalazł się na 15. miejscu w dywizji półśredniej. To debiut “Borza” w zestawieniu najlepszych zawodników swojej kategorii wagowej.

O nadchodzących zmianach rankingowych poinformował publikę szwedzki dziennikarz Ashah Tafari:

Na uwagę zasługuje fakt, że z rankingu wagi półśredniej zniknął Nate Diaz, który pozostaje nieaktywny już ponad rok. Jego ostatnią walką było starcie z Jorge Masvidalem na gali UFC 244 w Nowym Jorku. Diaz przegrał je przez niedopuszczenie do kontynuowania pojedynku przez lekarzy.

Zobacz także:

Jon Jones wypowiedział się o walce Błachowicza z Adesanyą. Polak chyba nie takiej odpowiedzi się spodziewał

Jon Jones zabrał głos na temat potencjalnej walki o mistrzowski pas wagi półciężkiej między Janem Błachowiczem a Israelem Adesanyą. Jednak na pewno nie takiej odpowiedzi spodziewał się Polak.

Skandal na gali w Brazylii! Sędzia kazał walczyć dalej znokautowanemu zawodnikowi!

Skandal na gali w Brazylii! W jednej z walk amatorów sędzia klatkowy kazał walczyć dalej zawodnikowi, który chwilę wcześniej został znokautowany wysokim kopnięciem na twarz!

Fabricio Werdum odszedł z UFC! Znalazł nowego pracodawcę

Były mistrz wagi ciężkiej tej organizacji Fabricio Werdum odszedł z UFC! Brazylijczyk znalazł już nowego pracodawcę i będzie walczył o najwyższe cele w innej amerykańskiej organizacji mieszanych sztuk walki.