MMA PLKhamzat ChimaevKhamzat Chimaev odrzucił walkę z Rockholdem. UFC chciało zrobić z tego walkę wieczoru

Khamzat Chimaev odrzucił walkę z Rockholdem. UFC chciało zrobić z tego walkę wieczoru

Rozpędzony trzema wiktoriami z rzędu w oktagonie oraz niepokonany w zawodowych startach w ogóle – Khamzat Chimaev odrzucił walkę z byłym mistrzem wagi średniej Lukiem Rockholdem. Rosjanin reprezentujący Szwecję postanowił pozostać w dywizji półśredniej.

Chimaev występuje zarówno w kategorii średniej i półśredniej. Po przebytej chorobie COVID-19 był blisko zakończenia sportowej kariery, jednak dał się przekonać do jej kontynuowania szefowi UFC.

Teraz “Borz” otrzymał poważną propozycję walki, którą według dziennikarza ESPN Ariela Helwaniego, odrzucił.

Khamzat Chimaev odrzucił walkę z Rockholdem. UFC chciało zrobić z tego walkę wieczoru

Chodzi o pojedynek z byłym mistrzem wagi średniej UFC Lukiem Rockholdem, któremu MMA z głowy wybił Jan Błachowicz, kiedy ten zdecydował się na walkę w wadze półciężkiej. Od tamtego starcia, czyli od lipca 2019 roku Amerykanin pozostaje nieaktywny, ale teraz zamierza po raz kolejny pokazać się kibicom w oktagonie.

Problem jednak w tym, że Chimaev odrzucił starcie z Amerykaninem:

“Luke Rockhold powiedział mi, że dostał ofertę walki wieczoru z Khamzatem Chimaevem na galę, która ma odbyć się 28 sierpnia. On tę walkę przyjął, ale odrzucił ją Chimaev mówiąc, że zostaje w dywizji półśredniej. Zaakceptował także walkę trzyrundową z Chimaevem zaproponowaną na 7 sierpnia. “Szacunek, ale myślałem, że będzie walczył z każym” – powiedział.” – napisał na TT Helwani.

Zobacz także:

KSW: Poznaliśmy rywala Tomasza Sarary? To byłaby wojna!

Tomasz Sarara jeszcze w tym roku zadebiutuje w mieszanych sztukach walki. Niewykluczone, że już w tym momencie poznaliśmy rywala krakowianina. Będzie to zawodnik również wywodzący się z kick-boxingu. Do debiutu Tomasza w KSW może dojść tuż po wakacjach.

Skandal na gali boksu! Miał rywala na deskach i zaczął go… kopać! [WIDEO] Widzieliście?

To dopiero zaskakująca sytuacja i od razu nasuwa się pytanie dlaczego? Zawodnik wygrywa na punkty, ma rywala na deski, a przy tym decyduje się na skandal w ringu. To emocje, a może przemyślana zagrywka…

Weekendowy rozkład jazdy z MMA [24-27.06.2021]

Przed nami naprawdę ciekawy weekend z MMA. Tylu interesujących gal na przestrzeni zaledwie kilku dni już dawno nie było.