MMA PLUFCKhamzat Chimaev o porównaniu do Khabiba: Jestem kimś więcej

Khamzat Chimaev o porównaniu do Khabiba: Jestem kimś więcej

Foto: UFC.com

Khamzat Chimaev to zawodnik, który przebojem wdarł się do największej organizacji MMA na świecie. Niepokonany 26-latek reprezentujący Szwecję po swojej ostatniej wiktorii wypowiedział się na temat porównań do Khabiba Nurmagomedovowa.

Khabib także pozostaje niepokonany w zawodowej karierze, ale jego rekord to już 28 wygranych z rzędu. Obecny mistrz wagi lekkiej UFC znany jest z tego, że całkowicie dominuje każdego kolejnego rywala.

Czy dla Chimaeva porównanie z Khabibem jest pochlebstwem?

Khamzat Chimaev o porównaniu do Khabiba: Jestem kimś więcej

Chimaev na minionej gali UFC w Las Vegas bardzo szybko, bo już w 17. sekundzie znokautował Geralda Meerschaerta, odnosząc już trzecią wiktorię w oktagonie UFC z rzędu. Wcześniej Szwed – także szybko – rozprawiał się z Johnem Phillipsem i Rhysem McKee.

26-latek w ostatniej walce pokazał, że nie tylko potrafi dominować zapaśniczo i grapplingowo nad rywalami, ale ma też nokautujący cios. I właśnie w tym widzi swoją różnicę w porównaniu z “Orłem”

W rozmowie z dziennikarzami po minionej gali odniósł się do porównań z Khabibem:

“Wszyscy powtarzają mi: Jesteś Khabibem, jesteś drugim Khabibem, nowym Khabibem. Odpowiedział, że jestem Khamzat. Jestem kimś więcej. Mogę nokautować ludzi, mogę poddać ludzi, mogę dominować ludzi. Wszystko. Mogę zrobić z nimi wszystko.”

Zobacz także:

Jan Błachowicz powitany w Abu Dhabi przed UFC 253: Idź po pas!

Jan Błachowicz pięknie powitany w Abu Dhabi przed galą UFC 253, na której zmierzy się w walce o pas mistrzowski wagi półciężkiej. Najwyraźniej Polak ma już fanów na całym świecie!

Kto wygrał walkę wieczoru UFC on ESPN+ 36?

Main event UFC on ESPN+ 36 zakończył się w piątej rundzie. Colby Covington zdominował Tyrona Woodleya i ostatecznie wygrał przed czasem.

Mateusz Gamrot gotowy na TOP 15 w UFC: Potrzebuję wyzwań

Mateusz Gamrot (17-0, 1 N/C) wybrał UFC i zadebiutuje w nowej organizacji już w październiku. “Gamer” jest wdzięczny KSW, ale przyznaje, że potrzebuje nowych wyzwań.