MMA PLKhamzat ChimaevKhamzat Chimaev jest wielkim fanem Nate’a Diaza, z którym zmierzy się na UFC 279: Dorastałem oglądając go

Khamzat Chimaev jest wielkim fanem Nate’a Diaza, z którym zmierzy się na UFC 279: Dorastałem oglądając go

Nowa wschodząca gwiazda organizacji UFC – Khamzat Chimaev gościł w programie The MMA Hour, gdzie w rozmowie z Arielem Helwanim przyznał, że jest wielkim fanem Nate’a Diaza.

Khamzat Chimaev

Obaj zawodnicy zmierzą się ze sobą w walce wieczoru gali UFC 279, która zaplanowana jest na dzień 10 września w Las Vegas. Starcie to może dać Chimaevowi prawo walki o pas mistrzowski UFC, a dla Diaza będzie ostatnią walką na obowiązującym go kontrakcie.

Khamzat Chimaev jest wielkim fanem Nate’a Diaza

Co prawda, media pompują balonik dotyczący tej nadchodzącej rywalizacji wskazując na niechęć Chimaeva i Diaza do siebie. Problem jednak w tym, że Czeczen reprezentujący Szwecję jest… wielkim fanem Diaza:

“Mówią, że on nie lubi mnie, a ja nie lubię jego. Nie jest tak. Lubię go. Dorastałem oglądając go! Chodziłem do szkoły, kiedy on walczył w UFC. To niesamowita sprawa walczyć z tym gościem. Lubię go. To jak bohater z filmów, bo kiedy ja byłem młody, to oglądałem UFC jak filmy, myśląc, że nigdy si ę tam nie dostanę. A teraz dzieją się takie rzeczy, że walczę z gościem, którego podziwiałem.”

Dla Chimaeva jednak nie będzie sentymentów tego 10 września na UFC 279 i przygotowuje się do tej walki niezależnie od “widzimisię” Diaza:

“Po prostu czekam teraz na 10 września. Nie ma znaczenia czy Diaz ostatecznie się pojawi czy dadzą mi kogoś innego. Trenuję do tej walki. Jeśli będzie chciał walczyć no. w 185 funtach, to też mogę to zrobić. Ważne, byśmy walczyli.”

Zobacz także:

Borys Mańkowski kontra były mistrz UFC na FAME MMA? To możliwe!

Borys Mańkowski po raz kolejny w FAME MMA? Jak się okazuje trwały już kolejne rozmowy na temat zaangażowania “Diabła Tasmańskiego”. Rywalem Poznaniaka miał być były mistrz organizacji UFC, Eddie Alvarez.

Pas z walki legendarnego Muhammada Ali sprzedany za ogromną sumę! Widzieliście?

Muhammad Ali (56-5, 37 KO) zostanie zapamiętany jako jeden z najlepszych pięściarzy wagi ciężkiej w historii. Co ciekawe w niedzielę został sprzedany pas ze słynnej walki Muhammada. Mowa o roku 1974, gdy w ringu skrzyżował rękawice z równie legendarnym Georgem Foremanem (76-5, 68 KO). Tytuł został sprzedany na aukcji za ogromną kwotę.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis