MMA PLJan BłachowiczKhamzat Chimaev jest przekonany, że mógłby pokonać… Jana Błachowicza!

Khamzat Chimaev jest przekonany, że mógłby pokonać… Jana Błachowicza!

Pewności siebie nie można mu odmówić, ale czy ostatnia wypowiedź Khamzata Chimaeva (9-0) to już nie przesada? ”Borz” gwarantuje, że jest w stanie pokonać.. Jana Błachowicza (28-8) oraz Israela Adesanyę (20-1).

26-latek ostatni pojedynek stoczył dziewiętnastego września w Las Vegas. Khamzat potrzebował zaledwie 17-sekund, aby znokautować doświadczonego Geralda Meerschaerta.

Po trzecim efektownym zwycięstwie w UFC miało dojść do dużego starcia w wykonaniu ”Borza”. Mowa tu o walce z Leonem Edwardsem, która trzykrotnie nie doszła do skutku. Powód? Chimaev ciężko zniósł koronawirusa i w jego przypadku pojawiły się poważne powikłania.

Chimaev pewny siebie!

Khamzat Chimaev (9-0) przesadził! ”Borz” w rozmowie z ESPN wyjawił, że jest w stanie pokonać mistrza wagi półciężkiej – Jana Błachowicza (28-8).

Mogę walczyć w kategorii półciężkiej. Sparowałem z zawodnikami, którzy są w pierwszej dziesiątce tej kategorii wagowej. Nie będę mówił nazwisk, ale ci goście wiedzą co się dzieję kiedy ze mną sparują (…) Mogę pokonać Jana Błachowicza, mogę pokonać Israela. Israel przegrał z Błachowiczem przez zapasy. Błachowicz nie jest zapaśnikiem. Oczywiście nie mam zbyt wiele walk, ale wiem kim jestem i chcę to pokazać. Teraz wracam więc dajcie mi przeciwnika. Nieważne kto to będzie, nie ma to dla mnie znaczenia, będę bił się z każdym. Kiedy jestem zdrowy to mogę bić się z każdym, nie obchodzi mnie nazwisko. Dajcie mi Brocka Lesnara.

Khamzat do największej organizacji na świecie trafił na początku lipca i szybko przykuł uwagę kibiców swoimi występami oraz wypowiedziami. Chimaev w krótkim odstępie czasu odnotował trzy zwycięstwa, które należały do tych efektownych.

Zobacz także:

Polak zdobędzie medal na młodzieżowych mistrzostwach świata! Łzy i emocje podczas dedykacji! Widzieliście?

W dniach 10-24 kwietnia w Kielcach rozegrane są młodzieżowe mistrzostwa świata. To już pewne Jakub Straszewski walczący w kategorii 91 kilogramów zapewni naszej reprezentacji medal.

FAME MMA: To dopiero zaskoczenie! Szymon Kołecki chwali… Ferrariego! Zaskoczeni?

Aktualny zawodnik KSW – Szymon Kołecki, reprezentuje w swoich walkach Akademię Sportów Walki Wilanów. Trenuje tam m.in. z Michałem Oleksiejczukiem czy Michałem Pasternakiem. Uwagę złotego medalisty z Pekinu, przykuł zawodnik Fame MMA – Amadeusz „Ferrari” Roślik.