MMA PLBez kategoriiKhalidov podpisał kontrakt z Elite XC!

Khalidov podpisał kontrakt z Elite XC!

mamed_khalidov.jpg

Mamed Khalidov (KSW Team) już oficjalnie podpisał kontrakt z amerykańską organizacją Elite XC.

Umowa zawarta została na rok i w tym czasie Mamed ma stoczyć cztery walki. Do pierwszej z nich dojdzie najpóźniej w ciągu czterech miesięcy od daty podpisania kontraktu (do połowy października). Pierwsza propozycja walki już padła!

Elite XC zaproponowało Mamedowi walkę na gali 26 lipca, EliteXC/CBS – Lawler vs. Smith II, jednak propozycja przeciwnika okazała się nie do przyjęcia, bowiem Khalidov byłby zmuszony walczyć z zawodnikiem cięższym od niego o dobre 15kg. Mike Kyle (10 – 7 – 1), bo o nim mowa, byłby bardzo wymagającym przeciwnikiem nie tylko z uwagi na różnicę wag (naturalna waga Mameda zamyka się w przedziale 87-90kg) – Kyle jest członkiem bardzo mocnego teamu American Kickboxing Academy i weteranem UFC (rekord w oktagonie 2-1-0). Ciekawi jesteśmy, czy kolejna propozycja Elite XC będzie równie ambitna.

Warto tu też zwrócić uwagę, że większość zawodników walczących w kategorii 205lbs (-93kg) w USA zdecydowanie ścina wagę przed ważeniem, nawet o 10-15kg. Wymaga to dużo doświadczenia i profesjonalnego przygotowania, jednak pozwala na uzyskanie znacznej przewagi nad przeciwnikiem. Wielu zawodników doświadczenie to zdobywa przez lata ćwiczeń i startów w innych formułach walki, na przykład bardzo popularnych za oceanem zapasach (College Wrestling).

Trudno przewidzieć w jakiej sytuacji postawi to Mameda, który walczy w swojej naturalnej wadze i tym samym będzie jednym z lżejszych zawodników w tej kategorii. Liczymy na to, że jego szybkość i zwinność pozwoli zniwelować tą różnicę.

Źródło:MMAction.pl

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis