MMA PLKSWKhalidov o UFC: Oni nie robią też tego dla sportu! Jak usłyszałem jakie pieniądze mi proponują…

Khalidov o UFC: Oni nie robią też tego dla sportu! Jak usłyszałem jakie pieniądze mi proponują…

Mamed Khalidov (35-8-2) w podcaście Żurnalisty ponownie zabrał głos w sprawie największej organizacji na świecie. Po kolejnym efektownym zwycięstwie wojownika z Olsztyna wydawało się, że kwestią czasu jest jego angaż w UFC. Ostatecznie Khalidov zdecydował, że zostanie w Polsce i będzie toczył kolejne pojedynki w KSW. Powodem była oferta finansowa, która została zaproponowana reprezentantowi Arrachionu Olsztyn.

Khalidov

Kiedy Mamed mówił o potencjalnym przejściu do amerykańskiego giganta? Miało to miejsce po walce na KSW 19 w Łodzi. Khalidov wtedy po minucie i 55-sekundach znokautował Rodney’a Wallace’a.

Khalidov zabiera głos!

Mamed Khalidov (35-8-2) ponownie powiedział o propozycji ze strony UFC. Khalidov zapewnia, że w dzisiejszych czasach wygląda, to już inaczej.

Chciałem spróbować się w UFC po walce z Rodneyem. I oczywiście tam nie było wtedy, że ”Nie Mamed, nie chcemy, nie pozwolimy”. Nie. Tam po prostu było zapytanie do UFC. Jak usłyszałem, jakie pieniądze mi proponują wtedy, to po prostu powiedziałem, że no to… Oni nie robią też tego dla sportu. To nie jest amatorski sport. To jest sport zawodowy, czyli oni robią to wszystko dla pieniędzy. Dlaczego mają płacić mi tak mało i mam dla nich walczyć? Po prostu postanowiłem, że zostanę w KSW (…) Czasy są inne teraz. Wtedy w ogóle były to grosze. Dużo, dużo gorzej było. Teraz jest lepiej, uwierz mi. Wbrew pozorom, do momentu pojawienia się Conora w UFC, to tam nie było dużych wypłat dla mistrzów. Anderson Silva najwięcej dostał 800 tysięcy dolarów. A ile razy on bronił pas? Bardzo znana, popularna postać. Co to za pieniądze dla mistrza UFC? Dopiero Conor McGregor podniósł te wszystkie stawki i oni zaczęli zarabiać większe pieniądze.

Cały podcast zobaczycie [TUTAJ]

Zobacz także:

Daniel Omielańczuk mocno o Denisie Załęckim: Ja uważam, że tej kontuzji nie było! Widzieliście?

Daniel Omielańczuk (25-13-1) w rozmowie z portalem Mymma.pl wypowiedział się o ostatnim pojedynku Artura Szpilki. Pięściarz z Wieliczki wystąpił w co-main evencie High League 4, gdzie zmierzył się z Denisem Załęckim. ”Szpila” stoczył swój drugi pojedynek w mieszanych sztukach walki.

Weekendowy rozkład jazdy z MMA [01-02.10.2022] Będziecie oglądać?

Przed nami kolejny ciekawy weekend, podczas którego coś dla siebie znajdą zarówno fani MMA w wydaniu freakowym jak i czysto sportowym.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis