MMA PLBez kategoriiKhabib wypada z UFC 249? Poszukiwany nowy rywal dla Tony’ego Fergusona

Khabib wypada z UFC 249? Poszukiwany nowy rywal dla Tony’ego Fergusona

Foto: Esther Lin, MMA Fighting

Wszystko wskazuje na to, że ponownie nie dojdzie do wyczekiwanego pojedynku między Khabibem Nurmagomedovem (28-0) a Tonym Fergusonem (25-3). Mistrz wagi lekkiej nie może obecnie opuścić Rosji, podczas gdy Amerykanin pozostał w swojej ojczyźnie.

O aktualnej sytuacji Khabib powiedział podczas transmisji live na swoim Instagramie (tłumaczenie za RT.com).

“Trenowaliśmy w AKA bez jakiejkolwiek informacji na temat walki, gdzie i w jaki sposób miałaby się odbyć.

Później UFC przekazało nam, że walka na 100% nie odbędzie się w Stanach. powiedzieli też, że na 99% będzie mieć miejsce w Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Po rozmowie z UFC zdecydowaliśmy się polecieć do Emiratów na miesiąc przed walką. Nie pamiętam dokładnie kiedy, ale chyba dziewiętnastego albo dwudziestego marca. Jednak po wylądowaniu w Emiratach dowiedzieliśmy się, że zamierzają zamknąć granice. Nikt nie mógłby ani wlecieć ani wylecieć, poza rezydentami tego kraju.

Tak więc wróciliśmy do Rosji. Aktualnie jestem w Dagestanie. Trenuję i przygotowuje się codziennie, choć tak naprawdę nie wiem na co.  Po powrocie do Rosji dowiedzieliśmy, że granice zostaną zamknięte. Podobnie jak w Stanach, w Europie, w Emiratach, wszędzie. Cały świat jest teraz w kwarantannie.”

Ponadto Nurmagomedov oznajmił, że gala ma się odbyć nawet bez jego udziału.

“Teraz słyszę, że zamierzają to zorganizować ze mną czy beze mnie. OK, proszę bardzo.

Wszyscy musimy respektować  prawo. Nie mam nic przeciwko. Wiem, że zawodnicy muszą wykarmić swoje rodziny, zapłacić rachunki. Rozumie jakie to ciężkie dla zawodniku. Dopóki nie walczą nie dostają pieniędze.

Słyszałem nawet, że szukają rywala dla Tony’ego, ponieważ on jest w Stanach, a ja tutaj w Rosji. Jednak jestem tutaj nie z własnej woli.

UFC powiedziało mi, że na 100% walki nie będzie w USA i nawet jeśli nie w Emirtach to na pewno po tej stronie Atlantyku. Wszystko konsultowaliśmy z UFC. Do tego czasu spędziłem 5 tygodni trenując w AKA.

Teraz naprawdę nie wiem co się dzieje. Ciężko jest trenować i ścinać wagę, kiedy cały świat się zamyka i tak naprawdę nie wiesz na co się przygotowujesz. To jednak nie pierwszy raz, kiedy spotykam przeszkody w mojej karierze.”

Z kolei Tony Ferguson tak skomentował wyjazd Khabiba w mediach społecznościowych.

“18 kwietnia się zbliża, Khabib, schowałeś się w Rosji. Zakaz podróży nie powstrzyma mnie przed skopaniem ci dupy. Nie używaj tego jako wymówki, aby się wycofać. Dostałeś wiele lokalizacji. Wyślij mi jedną. Nadal jesteś moją dziwką.”

Czy bez hitowej walki gala UFC 249 rzeczywiście dojdzie do skutki. Jeśli nie z Khabibem to z kim waszym zdaniem powinien zmierzyć się Tony Ferguson?