Khabib wspiera Tonyego Fergusona: To dziwne uczucie, widzieć go takiego

Tony Ferguson (24-3) to czołowy zawodnik wagi lekkiej na świecie, który w ostatnich tygodniach popadł w kłopoty natury psychicznej i w tej chwili wypadł z obiegu na czas bliżej nieokreślony. Słowa wsparcia Amerykaninowi przekazał Khabib Nurmagomedov (27-0).

Aktualny mistrz wagi lekkiej w rozmowie z RT Sports przekazał życzenia powrotu do zdrowia, ale nie ukrywał też, że Ferguson znalazł się w tej chwili w bardzo trudnej sytuacji:

“Naprawdę nie chciałbym wdawać się w szczegóły, bo sam nie chciałbym w takiej sytuacji, by się mną interesowano. Mogę jedynie sobie wyobrazić, jak ciężkie to jest dla niego. Zwłaszcza, jeśli chodzi o rodzinę. Nie śledziłem jego sytuacji dokładnie, jedynie tyle, co wyczytałem w internecie. Niech Bóg da mu zdrowie i powodzenie.

Sport to sport, ale rodzina to rodzina. Mam nadzieję, że wróci. To bardzo dziwne uczucie, widzieć go na uboczu. Ma serię jedenastu zwycięstw z rzędu i dywizji lekkiej, a teraz jest gdzieś daleko od walk.

Mam nadzieję, że jego sytuacja oznacza tyle, że musi przejść ten test. Każda osoba staje przed własnymi wyzwaniami. Niektórzy ludzie chorują, niektórzy tracą głowę przez pieniądze czy sławę, niektórzy piją. Ktoś jest mistrzem, który nie ma czasu na trening. Każda osoba ma zatem swoje wyzwania. Wygląda na to, że Tony będzie musiał pokonać swoje. Mam nadzieję, że wygra to i wróci do nas.

Mam nadzieję, że pewnego dnia zmierzymy się w oktagonie.”