Khabib wraz z ojcem ugoszczony przez Władimira Putina

Mistrz wagi lekkiej, Khabib Nurmagomedov (27-0) razem z ojcem Abdulmanapem został ugoszczony przez prezydenta Rosji, Władimira Putina.

Spotkanie to miało miejsce w rosyjskiej miejscowości Uljanowsk i było skutkiem dominującej wygranej Dagestańczyka nad Conorem McGregorem (21-4) na minionej gali UFC 229 w Las Vegas, o której ciągle mówi cały świat.

Podczas wizyty, wg raportów portalu RT.com, Władimir Putin miał prosić ojca Khabiba o wymierzenie łagodnej kary, za zachowanie syna po zwycięstwie nad Irlandczykiem. Chodzi o awanturę na trybunach, którą Nurmagomedov wywołał wyskakując z oktagonu po poddaniu McGregora i próbując wymierzyć sprawiedliwość wyzywającego go Dillonowi Danisowi. Cała sytuacja zakończyła się niemałym skandalem, o którym w niedzielę i poniedziałek pisaliśmy na łamach MMA.PL.

Oto co Putin miał powiedzieć do Khabiba:

„Poproszę twojego ojca o to, by nie karał cię zbyt surowo. , ponieważ osiągnąłeś swój cel i zrobiłeś to godnie i przekonująco.”

Słowa te oczywiście były skutkiem sugestii Nurmagomedova, który na konferencji prasowej po gali UFC 229 sugerował dziennikarzom, że w tym momencie najbardziej obawia się konsekwencji za swoje zachowanie, jakie poniesie z rąk swojego ojca.

Poniżej krótki materiał ze spotkania Nurmagomedovów z Putinem: