MMA PLKhabib NurmagomedovKhabib wciąż mistrzem UFC. Daniel Cormier: To sprytne posunięcie Dany White’a

Khabib wciąż mistrzem UFC. Daniel Cormier: To sprytne posunięcie Dany White’a

Foto: MiddleEasy

Khabib Nurmagomedov wciąż jest mistrzem wagi lekkiej UFC i to mimo faktu, że na ostatniej gali UFC 254 zakończył on swoją zawodową karierę. Rosjanin najpierw poddał w drugiej rundzie Justina Gaethje, a potem ogłosił światu, że kończy przygodę ze sportem.

Mimo deklaracji Khabiba, UFC nie odebrało Rosjaninowi pasa mistrzowskiego. Prezes organizacji, Dana White wprost powiedział, że oczekuje kolejnej walki Rosjanina w oktagonie, bowiem ten rzekomo nie powiedział wprost, że to jest definitywny jego koniec w sporcie.

Do całej tej sytuacji odniósł się także kolega klubowy Khabiba i komentator UFC – Daniel Cormier. W rozmowie z ESPN przedstawił, jak on widzi tę sytuację z Khabibem:

“Nie wdawaliśmy się w to zbytnio, kiedy ostatnio rozmawialiśmy, Trochę się śmialiśmy, ale uważam, że jeśli jesteś Daną Whitem, to musisz mówić to, co chciałbyś osiągnąć. Dana White i UFC ma nadzieję, że Khabib jeszcze wróci. Problem polega na tym, że jak Khabib coś powie, to tak już się staje. Czy uważam, że pieniądze przekonałyby Khabiba to powrotu? Nie, to nie jest w tym przypadku istotne. On ma 32 lata i ciągle może pokonać najlepszych ludzi na świecie. Ale jeśli Khabib mówi, że to koniec, to jest to już koniec.”

Khabib wciąż mistrzem UFC. Daniel Cormier: To sprytne posunięcie Dany White’a

“DC” odniósł się także do faktu, że UFC nie odebrało Khabibowi pasa mistrzowskiego, co także uważa za mądre posunięcie:

“To było sprytne. To pokazuje, jaką wartość ma Khabib. Kiedy Henry Cejudo mówił, że zakończył karierę, to jeszcze w ten sam dzień ogłoszono, że Petr Yan zmierzy się z kimś w walce o ten pas. Ale takich rzeczy nie robisz Khabibowi. Siedzisz, czekasz i masz nadzieję, że wróci. Tak jak to powiedział Dana – tamtej nocy Khabibem szargały emocje. Widać było, jak wszystko z niego schodzi. Więc to normalne, że czekasz teraz i sprawdzasz czy Khabib będzie chciał stoczyć trzydziestą walkę w karierze czy nie. Nie trzeba tej decyzji podejmować szybko. Wynik walki Conora McGregora z Dustinem Poirierem tego nie zmienia. Khabib może teraz czekać do lata.”

Zobacz także:

Dana White o Khabibie: Nadal jest mistrzem, nie zwakował pasa, czekam na kolejną walkę

Prezes UFC, Dana White wypowiedział się o jednej z największych gwiazd mieszanych sztuk walki Khabibie Nurmagomedovowie. Zdaniem sternika największej organizacji MMA na świecie, Rosjanina prawdopodobnie jeszcze raz zobaczymy w oktagonie.

Jan Błachowicz o napływających informacja o jego zarobkach: Mam z was polewkę!

Zarobki Jana Błachowicza od wielu lat interesują dużą część fanów MMA w Polsce. Gaże mistrza UFC były gorącym tematem od samego początku kariery Cieszyńskiego Księcia w największej federacji świata.