MMA PLUFCKhabib pewny siebie przed walką z Tonym Fergusonem: Jestem lepszy fizycznie, jestem mocniejszy niż on

Khabib pewny siebie przed walką z Tonym Fergusonem: Jestem lepszy fizycznie, jestem mocniejszy niż on

Mistrz wagi lekkiej UFC, Khabib Nurmagomedov (28-0) pozostaje niezwykle pewny siebie przed swoją kolejną obroną tytułu mistrzowskiego.

Rosjanin już 18 kwietnia na UFC 249 w Nowym Jorku zmierzy się w walce o złoto dywizji lekkiej z Tonym Fergusonem (25-3).

W rozmowie z portalem RT Sport, “Orzeł” przedstawił swoje mocne punkty w konfrontacji z Fergusonem, którego uznaje się za największe wyzwanie dla Khabiba w całej jego karierze:

“Zawsze oceniam umiejętności moich rywali niżej niż swoje umiejętności. Nie mogę podchodzić niepewnie do swoich szans w walce.

Uważam, że jestem lepszy od Fergusona w zapasach, jestem od niego lepszy fizycznie, jestem mocniejszy i w przeciwieństwie do niego, jeszcze nigdy nie przegrałem w swojej karierze.

Nigdy nie zostałem nawet powalony na ziemię. Nie doznałem nokdałnu. Tony ma chyba ich siedem w UFC. Często padał po ciosach. Ja też mogę go trafić, a trafię go szczególnie mocno.”

To nie jest jednak tak, że Rosjanin nie dostrzega pozytywów u Fergusona:

“Trzeba jednak zwrócić uwagę na jego mocne strony. Ma dobrą passę zwycięstw. Nie przegrał od 2012 roku. Jest bardzo dobrym rywalem. W historii UFC nigdy nie było walki między zawodnikami mającymi dwanaście zwycięstw z rzędu. To będzie historyczne wydarzenie. Traktuję je bardzo poważnie i podobnie traktuję Tonyego Fergusona.”