MMA PLUFCKhabib ostro na temat McGregora: Zawsze będzie numerem 2, a w walce ze mną będzie zerem

Khabib ostro na temat McGregora: Zawsze będzie numerem 2, a w walce ze mną będzie zerem

Foto: Esther Lin, MMA Fighting

Mistrz wagi lekkiej UFC Khabib Nurmagomedov (28-0), który utknął w Rosji i najprawdopodobniej nie wystąpi na gali UFC 249, na której miał zmierzyć się z Tonym Fergusonem (25-3) w rozmowie z ESPN odpowiedział na zaczepki Conora McGregora, który zasugerował, że Rosjanin przestraszył się kwietniowej walki.

“Orzeł” oceniając Conora McGregora podsumował ich walkę, która odbyła się w październiku 2018 roku i którą Khabib wygrał przez poddanie w czwartej rundzie całkowicie dominując Irlandczyka:

“Co się stało 6 października 2018 roku? Kiedy mieliśmy sześciomiesięczny obóz przygotowawczy przed walką, kiedy zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy zrobić, żeby potem wejść do klatki? Mówił wiele złych rzeczy przed starciem. Sześć miesięcy, kiedy trenujesz bardzo mocno, a wchodzisz do klatki i klepiesz jak kurczak.”

Rosjanin odniósł się także do tweetów, jakie McGregor publikował w ostatnim czasie. Najpierw Irlandczyk zachęcał ludzi do pozostania w domach w dobie pandemii koronawirusa i przestrzegali wszystkich zasad wprowadzonych przez rządzących, a potem sam określił, że jest gotowy do walki i zasugerował możliwość występu na UFC 249:

“Kilka dni temu wysyłał wiadomości, w których pisał: Hej, ludzie, proszę dbajcie o swoją rodzinę, bądźcie bezpieczni, zostańcie w domach, rząd mówi, żebyście zostali w domach.

A teraz pisze: Jestem w dobrej formie bla bla bla… Będę walczył!

To dla mnie jest fałszywe. Ja zawsze byłem prawdziwy w tym co robię. Może się to komuś podobać bądź nie, ale ja zawsze robiłem to, co zapowiadałem. A on jest po prostu fałszywy.”

Na końcu Nurmagomedov mocno podsumował McGregora:

“Conor zawsze będzie numerem 2. Zawsze. On nigdy nie da rady mnie przebić. W klatce ze mną jest całkowitym zerem.”