MMA PLUFCKhabib o potencjalnej walce z GSP: To byłoby duże wyzwanie

Khabib o potencjalnej walce z GSP: To byłoby duże wyzwanie

Aktualny mistrz wagi lekkiej UFC, Khabib Nurmagomedov (26-0) co prawda w swojej najbliższej walce ma zmierzyć się z Conorem McGregorem (21-3), ale zapytany przez dziennikarzy o potencjalną walkę z legendarnym Georgesem St. Pierrem (26-2) stwierdził, że starcie to byłoby dla niego wielkim wyzwaniem.

Rosjanin oczywiście byłby zainteresowany starciem z byłym mistrzem wagi półśredniej i średniej UFC i jest przekonany, że pokonałby go w oktagonie:

“Georges jest najlepszym zawodnikiem, jaki kiedykolwiek walczył w UFC. Jeśli walczylibyśmy, to byłby dla mnie bardzo trudny pojedynek, ale dla niego również. Nigdy nie przegrałem rundy w UFC. Uważam, że byłbym dla niego dużym wyzwaniem i wiem, że ludzie go kochają, ale jeśli zamykają za mną drzwi klatki, to moim zadaniem jest zniszczyć przeciwnika, który stoi przede mną.

Ale w moim mniemaniu nie ma zawodnika, który byłby w stanie mnie pokonać.”

37-letni St. Pierre powrócił do zawodowego MMA w listopadzie zeszłego roku, kiedy poddał ówczesnego mistrza wagi średniej Michalea Bispinga i zgarnął pas kolejnej dywizji wagowej w swojej karierze. Później Kanadyjczyk zwakował pas, a jako przyczynę podał kłopoty zdrowotne. Na razie nie wiadomo czy GSP będzie chciał jeszcze powrócić do zawodowych startów.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis