MMA PLUFCKhabib Nurmagomedovem trenuje sam w gymie przed galą UFC 249

Khabib Nurmagomedovem trenuje sam w gymie przed galą UFC 249

Foto: EssentiallySports

Organizacja UFC wciąż walczy o to, aby pojedynek Khabiba Nurmagomedova (28-0) z Tonym Fergusonem (25-3) doszedł do skutku. Dodatkowe środki ostrożności zostały również podjęte w gymie Dagestańczyka.

Jak wyznał główny trener Khabia Javier Mendez w rozmowie z Marcem Raimondim, Nurmagomedov trenuje przez 2 godziny w American Kickboxing Academy w San Jose. Przez pozostałe 22 godziny gym pozstaje zaś zamknięty.

“Tylko Khabib. Tyle. Nikt inny nie ma prawa wejśc. Nikt nie przychodzi. Tylko Khabib. Musimy zapewnić mu bezpieczeństwo.”

Nurmagomedov jest gotowy do walki nawet jeżeli Tony Ferguson z jakiegoś powodu nie będzie mógł się z nim zmierzyć. “Dagestański Orzeł” wyraża gotowość do walki z jakimkolwiek z zawodników czołówki UFC.

“Khabib spodziewa się walki z kimś jeśli coś stanie się Tony’emu. Oczekuje walki z kimś, z kimś z czołówki. Nieważne.  A potem wróci po Tony’ego. Właśnie w ten sposób to widzi.  To nie jest tak – Tony wypadł, zapomnijcie, nie walczy. Trenuje pod kogokolwiek. To nie jest tak, że robi to dla Tony’ego. Jest on jednak najlepszym z kim mógł się zmierzyć. Dlatego Khabib chce z nim walczyć.”

W czasie treningów Khabiba w budynku pozostaje tylko sam Mendez. Z kolei podczas sparingów liczba osób jest znacząco ograniczona.

Czy jednak ostatecznie do wyczekiwanej walki i gali UFC 249 dojdzie. Tego Mendes na tę chwilę pewny nie jest.

“Nie wiem. Wiem, że Dana zrobi wszystko co w jego mocy, aby do tego doprowadzić, ale nie wiem czy będzie w stanie to zrobić. Nie mogę tego powiedzieć na pewno. Być może będzie musiał odpuścić, bo nie kontroluje tego co robią rządy. Oczywiście bardzo chcę, żeby się udało. Nikt nie dostanie zapłaty jeśli nie pójdzie do pracy.”