MMA PLUFCKhabib Nurmagomedov zdradził z kim stoczy dwie ostatnie walki w karierze

Khabib Nurmagomedov zdradził z kim stoczy dwie ostatnie walki w karierze

Foto: Facebook/ Khabib

Khabib Nurmagomedov zdradził z kim stoczy swoje dwie ostatnie walki w karierze. Niepokonany mistrz wagi lekkiej UFC jest już u progu przygody ze sportem, ale zostały mu do stoczenia dwie ostatnie walki.

Zmarły niedawno ojciec Khabiba – Abulmanap Nurmagomedov miał życzenie, by jego syn zakończył karierę z rekordem 30-0. To oznacza, że przed “Orłem” jeszcze dwa pojedynki.

Khabib Nurmagomedov zdradził z kim stoczy dwie ostatnie walki w karierze

Jeden jest już zakontraktowany. To pojedynek o mistrzowski pas wagi lekkiej z tymczasowym czempionem Justinem Gaethje. Starcie to będzie walką wieczoru numerowanej gali, która odbędzie się 24 października. Walka ta miała odbyć się już we wrześniu, ale z powodu śmierci ojca Khabiba, ten chciał przesunąć pojedynek na późniejszy termin.

A co z potencjalnie ostatnią walką Khabiba w karierze? Piszemy potencjalnie, bowiem nie ma pewności, że Rosjanin Gaethje pokona. Jeśli tak by się stało, to z rekordem 29-0 stanie na przeciwko największej legendy światowego MMA!

Nurmagomedov w mediach społecznościowych wyznał, że w kwietniu 2021 roku czeka go potencjalna walka z Georgesem St. Pierrem:

“Październik – Justin i kwiecień – GSP.” – napisał lakonicznie Khabib.

Problemem może być w tym przypadku postać Kanadyjczyka. GSP jest bowiem na dłuższym rozbracie ze sportem. Przez lata mówiło się, że do zawodowego MMA już nie wróci. A tutaj po trzyipółletniej przerwie miałby wejść do oktagonu na przeciwko Khabiba, który uważany jest za największą współczesną gwiazdę światowego MMA?

Zobacz także:

RWC 5 – rozpiska, transmisja, godziny rozpoczęcia gali

Już w najbliższy w piątek w Mrągowie odbędzie się gala RWC 5: Bez przebaczenia. Widowisko będą mogli oglądać na żywo także kibice na trybunach.

Daniel Omielańczuk poznał przeciwnika. Jesteście zadowoleni?

Nasz czołowy ciężki jeszcze w wakacje stoczy swój następny pojedynek w ACA. Jedno zwycięstwo i walka o największe laury.

Finalista WOTORE na FEN 29. Z kim zawalczy?

Kacper Miklasz znalazł się w rozpisce FEN 29. Jego rywalem będzie inny debiutant.