Khabib Nurmagomedov zapowiada szybszy powrót do oktagonu!

Foto: Bloody Elbow
Foto: Bloody Elbow

Khabib Nurmagomedov (27-0) może powrócić do oktagonu wcześniej niż pierwotnie zapowiadał.

Rosyjski dziennikarz Azamat Bostanov poinformował, że mistrz wagi lekkiej UFC w rozmowie z nim zapowiedział, że swoja kolejną walkę stoczy już we wrześniu.

Nurmagomedov swoją ostatnią walkę stoczył w październiku zeszłego roku. W czwartej rundzie poddał wtedy Conora McGregora (21-4). Po zakończeniu pojedynku wdał się jednak w awanturę, za którą ukarała go Komisja Sportowa Stanu Nevada. Oprócz 500 tys. dolarów grzywny ukarano go 9-miesięcznym zawieszeniem. Kara ta mogła być nawet skrócona do sześciu miesięcy, gdyby zawodnik wziął udział w specjalnej kampanii społecznej, jednak nie był on tym zainteresowany.

Teoretycznie może on powrócić do walki już po 6 lipca. Z uwagi na kończący się 4 czerwca Ramadan letni termin walki jest jednak mało prawdopodobny. Na dodatek „Dagestański Orzeł” zapowiadał, że wróci dopiero pod koniec roku. Ponadto Khabib nie zamierza walczyć w stanie Nevada, dlatego dość prawdopodobną opcją wydawała się odbywająca się w ostatnich latach tradycyjnie w listopadzie gala w Madison Square Garden w Nowym Jorku.

W poprzedniej wypowiedzi Dagestańczyk spodziewał się również, że organizacja utworzy pas tymczasowy w kategorii lekkiej. Ostatecznie zawalczą o niego już 13 kwietnia podczas gali UFC 236 w Atlaancie Max Holloway (20-3) i Dustin Poirier (24-5, 1 N/C).

Co ciekawe w rozmowie z rosyjskim dziennikarzem Nurmagomedov zapowiedział, że we wrześniu powrócą też jego przyjaciele Abubakar Nurmagomedov (15-2-1) oraz Zubaira Tukhugov (18-4). Oznaczałoby to skrócenie ich pierwotnych kar. Komisja w Nevadzie zawiesiła ich na rok, więc teoretycznie powinny wrócić najwcześniej w październiku