MMA PLKhabib NurmagomedovKhabib Nurmagomedov zakłada własną organizację! Czy spełni się w nowej roli?

Khabib Nurmagomedov zakłada własną organizację! Czy spełni się w nowej roli?

Foto: screen YouTube

Khabib Nurmagomedov nie rozstaje się ze sportami walki. Od teraz jednak Dagestańczyk będzie spełniał się w nowej roli. Okazuje się, że Rosjanin kupił federację MMA i od dzisiaj będzie zajmował się promowaniem zawodników i organizacją gal. Czy ma szanse zamieszać na rynku?

Informacje na temat kupna organizacji przekazał na swoich mediach społecznościowych dobrze zorientowany dziennikarz Azamat Bostanov. Jak donosi, Khabib Nurmagomedov kupił w ostatnich dniach rosyjską federację mieszanych sztuk walki – Gorilla Fighting Championship.

Według moich informacji Khabib Nurmagomedov kupił organizację GFC (Gorilla Fighting Championship). Suma transakcji szacowana jest na milion dolarów. Federacja będzie się teraz nazywać EFC (Eagle Fighting Championship). Organizacja zmieni format – turnieje będą odbywać się nie tylko w Rosji i krajach byłego związku radzieckiego, ale także w krajach arabskich i w Stanach Zjednoczonych. Umowa zostanie oficjalnie ogłoszona 2 grudnia na konferencji prasowej.

Cena transakcji

Znana jest również cena, za jaką Nurmagomedov kupił rosyjską federację. Jak donosi Azamat Bostanov wartość transakcji opiewa na okrągły milion dolarów.

Zmiany w działaniu GFC

Zgodnie z informacjami, do których dotarł Bostanov organizacja ma zmienić nazwę z Gorilla Fighting Championship na Eagle Fighting Championship – od pseudonimu rosyjskiego mistrza. Zmiany mają także zajść w samym działaniu federacji. Eagle Fighting Championship ma w planach ekspansje poza rynek Rosyjski. W planach jest podbój krajów Arabskich jak i także organizacja gal w Stanach Zjednoczonych.

Dotychczasowa działalność GFC

Federacja powstała w 2017 roku. W maju tego roku odbyła się debiutancka gala organizacji zatytułowana “Bitwa o Wołgę”. GFC działa bardzo prężnie – w przeciągu ostatnich trzech lat zorganizowali prawie 30 wydarzeń. Działalność federacji ograniczała się dotychczas wyłącznie do krajów byłego Związku Radzieckiego. Większość gal odbyła się w Rosji, jednak zdarzały się również wydarzenia w Armenii, Kazachstanie czy Uzbekistanie.

Organizacja zrzesza zarówno młodych, jak i doświadczonych zawodników z przeszłością w największych światowych federacjach. Przykładem jest między innymi Sergej Romanow, który jest weteranem M-1 Global.

Jak uważanie, czy nowa organizacja Khabiba podbije rynek światowego MMA?

Zobacz także:

Dana White o powrocie Mike’a Tysona: Przerosło to moje oczekiwania!

Dana White wypowiedział się o powrocie Mike’a Tysona do ringu. Legenda wagi ciężkiej światowego boksu minionej nocy wróciła do startów, by zmierzyć się z Royem Jonesem Juniorem.

Kolejna wielka walka dla polskiego boksu. Szeremeta zawalczy o mistrzowskie pasy z legendą

Już w grudniu Kamil Szeremeta zmierzy się z samym Giennadijem Gołowkinem. Stawką będą mistrzowskie pasy IBF i IBO w kategorii średniej.