MMA PLUFCKhabib Nurmagomedov wrócił do Rosji w dobie koronawirusa, UFC 249 zagrożone!

Khabib Nurmagomedov wrócił do Rosji w dobie koronawirusa, UFC 249 zagrożone!

Foto: Sep 7, 2019; Abu Dhabi, UAE; Khabib Nurmagomedov (red gloves) reacts while leaving the ring against Dustin Poirier (blue gloves) during UFC 242 at The Arena. Mandatory Credit: Per Haljestam-USA TODAY Sports

Mistrz wagi lekkiej UFC Khabib Nurmagomedov (28-0) z powodu panującej pandemii koronawirusa, która paraliżuje cały świat, powrócił do swojego domu w Rosji.

Nurmagomedov miał zmierzyć się z Tonym Fergusonem (25-3) w walce wieczoru gali UFC 249 w Nowym Jorku już 18 kwietnia, ale miejscowi rządzący odwołali tę imprezę ze względów bezpieczeństwa.

Teraz okazuje się, że Nurmagomedov zrezygnował z przebywania w Stanach Zjednoczonych i w Rosji dokończy swój obóz przygotowawczy do walki, która cały czas stoi pod wielkim znakiem zapytania.

Walka Nurmagomedov vs. Ferguson miała odbyć się już cztery razy, a pierwsze starcie tych zawodników było zaplanowane w 2015 roku. Za każdym razem jednak okoliczności doprowadzały do anulacji tego starcia. Wygląda na to, że i tym razem sytuacja losowa najprawdopodobniej wpłynie na niedoprowadzenie do tego długo wyczekiwanego starcia.