MMA PLUFCKhabib Nurmagomedov trafił do Galerii Sław UFC. Czy to dobry moment na gloryfikację reprezentanta Rosji?

Khabib Nurmagomedov trafił do Galerii Sław UFC. Czy to dobry moment na gloryfikację reprezentanta Rosji?

Podczas trwającej gali UFC 272 ogłoszono, że Khabib Nurmagomedov (29-0) został nowym członkiem Galerii Sław UFC. Jakkolwiek sama decyzja o docenieniu dokonań “Dagestańskiego Orła” jest jak najbardziej słuszna tak moment jej ogłoszenia wzbudza spore kontrowersje.

Khabib Nurmagomedov w Galerii Sław UFC

Organizacja UFC przedstawiła dokonania byłego mistrza wagi lekkiej.

Tak Khabib zareagował zaś na włączenie go do Galerii Sław UFC.

Klasy sportowej Nurmagomedova nie można absolutnie podważać. Wiadomym było, że wprowadzenie Dagestańczyka do UFC Hall of Fame było jedynie kwestią czasu. Nie trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że wyczucie czasu pozostawia pewien niesmak.

Reprezentant Rosji sportową karierę zakończył w październiku 2020 roku. Odniósł 29 zwycięstw i nie poniósł żadnej porażki. Po zdobyciu mistrzowskiego pasa wagi lekkiej obronił go trzykrotnie. Podczas swojej kariery pokonywał m.in. takich zawodników jak Rafael dos Anjos, Conor McGregor, Dustin Poirier czy Justin Gaethje.

Wprowadzenie Khabiba do Galerii Sław UFC jest niepodważalne. Inni wybitny zawodnicy jak choćby Georges St. Pierre musieli jednak czekać na to znacznie dłużej.

Ogłoszenie tej decyzji w momencie, gdy kilkanaście dni wcześniej Federacja Rosyjska zaatakowała Ukrainę wzbudza wiele kontrowersji. Na całym świecie Rosjan spotykają obecnie najróżniejsze sankcje. Tymczasem UFC daje medialnej propagandzie prezydenta Władimira Putina pewną pożywkę.

Nurmagomedov był w przeszłości doceniany przez prezydenta Rosji. Kilkukrotnie w przeszłości dochodziło też do ich spotkań.

Oficjalna ceremonia wprowadzania zawodników do Hall of Fame odbywa się najczęściej w lipcu podczas International Fight Week. Dzisiejsze ogłoszenie nie wydaje się przypadkowe. Dana White chciał, żeby o jego organizacji zrobiło się głośno i to z pewnością mu się udało…

Zobacz także:

UFC 272 – wyniki

Kolejna numerowana gala UFC odbędzie się tym razem w Las Vegas. W walce wieczoru spotkają się Colby Covington i Jorge Masvidal. W rozpisce również Polak – Michał Oleksiejczuk.

Hadaś nowym rywalem Wójcika na FEN 39

Paweł Hadaś (7-1, 6 SUB) podejmie Marcina Wójcika (14-8, 7 KO, 3 SUB) podczas gali FEN 39: LOTOS Fight Night, która 12 marca odbędzie się w Ząbkach. Eder De Souza, który miał być rywalem Wójcika w walce mistrzowskiej, nie przyleci do Polski z powodu zarażenia koronawirusem.

Krzysztof Jotko poznał kolejnego rywala w UFC. To pogromca Fabińskiego i Piechoty

Krzysztof Jotko (23-5) powróci do oktagonu 30 kwietnia na gali UFC on ESPN 35. Jego przeciwnikiem będzie Gerald Meerschaert (34-14).

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis