Khabib Nurmagomedov prowokuje Conora McGregora: Gra się zmieniła…

Przy okazji gali UFC Fight Night 130 w Liverpoolu, Wielką Brytanię odwiedzi prezydent UFC, Dana White, który zapowiadał spotkanie z byłym mistrzem wagi piórkowej i lekkiej, Conorem McGregorem (21-3).

Spotkanie to próbuje wykorzystać aktualny mistrz dywizji do 155 funtów (70 kg) Khabib Nurmagomedov (26-0), który w mediach społecznościowych kolejny raz prowokuje Irlandczyka licząc na wspólną walkę:

„Kiedy go zobaczysz powiedz mu: Conor, gra się zmieniła. Teraz musisz grać jak dorosły człowiek, nie będzie już dłużej zamkniętych busów z ochroną w środku na zewnątrz. Teraz musisz rozwiązać te problemy sam i jeśli nie chcesz tego zrobić, to po prostu powiedz to, wszyscy to zrozumieją.”

When you see him, tell him: Conor the game has changed, now you have to play like a grown up man, there will no longer…

Opublikowany przez Khabib "the Eagle" Nurmagomedov Sobota, 26 maja 2018

Khabib Nurmagomedov jest niepokonanym zawodnikiem w zawodowym MMA. Rosjanin sięgnął po pas mistrzowski UFC w kwietniu tego roku, kiedy po wielkich perturbacjach w walce wieczoru gali UFC 223 w Nowym Jorku ostatecznie mierzył się z Alem Iaquintą, którego pewnie wypunktował.

Conor McGregor z kolei nie walczył w oktagonie od listopada 2016 roku, kiedy to znokautował ówczesnego mistrza wagi lekkiej, Eddiego Alvareza odbierając mu pas mistrzowski i zostając pierwszym w historii zawodnikiem, który w tym samym czasie dzierżył dwa pasy mistrzowskiego. Irlandczyk żadnego z tych tytułów jednak nigdy nie obronił, oba tracąc przy „zielonym stoliku”.