MMA PLKhabib NurmagomedovKhabib Nurmagomedov: On jest najlepszym zawodnikiem w historii

Khabib Nurmagomedov: On jest najlepszym zawodnikiem w historii

Foto: Wikimedia Commons

Ciągle aktualny mistrz wagi lekkiej UFC, który teoretycznie znajduje się na sportowej emeryturze (tak, taki zabieg jest możliwy w UFC, kiedy zawodnik ogłasza koniec kariery, a amerykańska organizacja mimo to nie odbiera mu pasa licząc na powrót) Khabib Nurmagomedov wskazał zawodnika, który jego zdaniem jest najlepszy w historii wagi piórkowej.

Chodzi oczywiście o zwycięzcę sobotniej walki wieczoru gali UFC Fight Island 7 w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Tam Max Holloway całkowicie zdominował Calvina Kattara odnosząc jedno z najefektowniejszych zwycięstw nie tylko w swojej karierze, ale i w historii samej organizacji UFC.

Khabib Nurmagomedov: On jest najlepszym zawodnikiem w historii

Rosjanin w rozmowie z Full Reptile przyznał, że jest pod ogromnym wrażeniem umiejętności Hawajczyka i zaznaczył, że pik jego umiejętności dopiero przed nim, co czyni Hollowaya najlepszym zawodnikiem wagi piórkowej w historii:

“Jeśli chodzi o Maxa, to jest on jednym z najlepszych zawodników w historii, którzy walczyli w MMA. Jest jednym z najlepszych. A moim zdaniem możliwe nawet, że najlepszym zawodnikiem w historii w wadze piórkowej.

Max nie jest starszym zawodnikiem, a zobacz ile razy już walczył. Ile on ma lat – 28? 29? Coś w tego, więc myślę, że jego prime nadal jest przed nim. Najlepszy okres kariery w jego przypadku jeszcze nie nadszedł. Uważam, że w tym albo w przyszłym roku będzie jego prime. Kiedy był mistrzem, to wtedy jeszcze nie był w najlepszej dyspozycji w karierze. Jego najlepszy czas jeszcze nadejdzie.”

Zgadzacie się z opinią Khabiba Nurmagomedovowa?

Zobacz także:

To najlepsza akcja minionej gali UFC! Max Holloway rozmawia z komentatorami i unika ciosów! [WIDEO]

To najprawdopodobniej najlepsza akcja minionej gali UFC on ACB 1. W piątej rundzie walki wieczoru między Maxem Holloway’em, a Calvinem Kattarem, Hawajczyk popisał się świetną akcją, która na zawsze zapisze się w historii UFC i pozostanie w pamięci nie tylko “hardkorowych fanów MMA”.

UFC 257: Zobaczcie zmianę McGregora i Poiriera od ich pierwszej walki!

Porównanie! Mamy zdjęcie Conora McGregora (22-4) i Dustina Poiriera (26-6) z 2014 roku oraz obecnie. Trzeba przyznać, że nawet patrząc na sylwetkę możemy zauważyć dużą zmianę.