Khabib Nurmagomedov odmawia modlitwę za czeczeńskiego dyktatora walczącego ze środowiskami LGBT

Mistrz wagi lekkiej UFC, Khabib Nurmagomedov (27-0) przyjął zaproszenie czeczeńskiego dyktatora Ramzana Kadyrowa, o którym ostatnio jest głośno z powodu wznowienia represji wobec przedstawicieli środowiska LGBTQ.

Nurmagomedov zamieścił na Instagramie wpis, gdzie widać jak przewodzi modlitwie w intencji wspomnianego Kadyrowa oraz klubu Akhmat MMA Team Fight Club.

Poza tym, Nurmagomedov spotkał się z Kadyrowem podczas wieczornego posiłku, który w wierze islamskiej określany jest jako iftar. Jest to wieczorny posiłek spożywany zaraz po modlitwie w okresie ramadanu.

Khabib Nurmagomedov wciąż pozostaje w dobrych stosunkach z czeczeńskim dyktatorem, który uczynił Rosjanina honorowym obywatelem Czeczeni. Ostatnio jednak o Kadyrowie jest głośno z innego powodu.

W Czeczeni bowiem od niedawna ponownie dochodzi antygejowskiej czystki. Jak donosi bowiem The Novaya Gazetya, ponownie dochodzi do ataków na homoseksualistów, podobnych do tych z kwietnia 2017 roku, kiedy pracownicy służby bezpieczeństwa zatrzymywali przedstawicieli środowiska LGBTQ i poddawali torturom. Wg nieoficjalnych informacji, kilku z nich w wyniku tych tortur zmarło.