MMA PLUFCKhabib Nurmagomedov kpi z walki McGregor vs. Cerrone: To starcie z niższej ligi

Khabib Nurmagomedov kpi z walki McGregor vs. Cerrone: To starcie z niższej ligi

Foto: LAS VEGAS, NV - OCTOBER 04: UFC lightweight champion Khabib Nurmagomedov speaks during a press conference for UFC 229 at Park Theater at Park MGM on October 04, 2018 in Las Vegas, Nevada. Nurmagomedov will defend his title against Conor McGregor at UFC 229 on October 6 at T-Mobile Arena in Las Vegas, Nevada. (Photo by Isaac Brekken/Getty Images)

Khabib Nurmagomedov nie jest zainteresowany walką Conora McGregora (21-4) z Donaldem Cerrone (36-13), do której dojdzie 18 stycznia na UFC 246 w Las Vegas.

Mistrz wagi lekkiej nie uważa tego starcia za atrakcyjne, ze względu na brak serii zwycięstw żadnego z tych zawodników. Zdaniem Nurmagomedovowa, walka McGregor vs. Cerrone jest starciem z niższej ligi:

“Cerrone chyba przegrał siedem czy osiem walk w ostatnich dziesięciu występach (prawidłowa liczba przegranych starć przez Kowboja w ostatnich dziesięciu występach to jednak sześć), a McGregor nie wygrał żadnej walki od czterech lat.

To walka z niższej ligi. Nie ma znaczenia, kto ją wygra.”

Nurmagomedov także odniósł się do sugestii, jakoby Conor McGregor po ewentualnym zwycięstwie nad “Kowbojem” miał otrzymać rewanż z Rosjaninem:

“Jestem zaskoczony tym, co mówi Dana White, że jeśli Conor wygra z Cerrone, a ja pokonam Tonyego Fergusona, to zrobi nasz rewanż.

To ja decyduję, z kim będę walczył. Aby ze mną walczyć, Conor musi zejść do niższej kategorii wagowej i wygrać dziesięć walk z rzędu, tak jak ja to zrobiłem. Wtedy możemy porozmawiać o rewanżu.”