MMA PLUFCKhabib Nurmagomedov: Conor unika trudnych walk, a “Kowboj” zawsze przegrywał walki wieczoru

Khabib Nurmagomedov: Conor unika trudnych walk, a “Kowboj” zawsze przegrywał walki wieczoru

Mistrz wagi lekkiej UFC, Khabib Nurmagomedov (28-0) zabrał głos w sprawie swojego byłego przeciwnika i obecnie największej gwiazdy światowego MMA – Conora McGregora (22-4).

Rosjanin odniósł się do ostatniego zwycięstwa McGregora, które Irlandczyk odniósł w styczniu na gali UFC 246, gdzie w 40. sekundzie walki znokautował Donalda Cerrone. Nurmagomedov oczywiście docenia osobę Kowboja, ale jego zdaniem czas Amerykanina w MMA już dawno się skończył:

“Kowboj zawsze przegrywa walki wieczoru. Zawsze kiedy walczy w main evencie, to ponosi porażkę. Tak naprawdę nie wiem kiedy ostatni raz wygrał. W ostatnich 10 walkach chyba przegrał siedem razy. Sześć albo siedem. On nie jest zawodnikiem z topu, ani w dywizji lekkiej, ani w półśredniej. Nie jest. Oczywiście ma wielkie nazwisko, ale jego czas w MMA już się skończył.

Conor potrzebuje walki z bardzo dobrym rywalem. Teraz powrócił i pokonał Kowboja, który przegrał siedem z ostatnich dziesięciu walk. Mówicie zatem, że Conor wrócił? Nie!”

Co zatem musi zrobić McGregor, żeby zaimponować Rosjaninowi?

“On musi walczyć z naprawdę mocnymi zawodnikami, takimi jak Justin Gaethje lub ktoś jego pokroju. Musi wrócić do wagi lekkiej, musi opuścić dywizję półśrednią. Taka jest moja opinia.

Uważam, że Conor po prostu unika trudnych pojedynków. Nie chodzi tylko o Justina Gaethje, ale w ogóle o jego walki.”

Cała rozmowa Khabiba Nurmagomedovowa, z którego pochodzą powyższe cytaty do sprawdzenia poniżej: