Khabib Nurmagomedov: Boję się tego pasa UFC, boję się, że mnie on zmieni

Nowy mistrz wagi lekkiej UFC, Khabib Nurmagomedov (26-0) na konferencji prasowej po gali UFC 223 w Nowym Jorku, na której zdeklasował i wypunktował Ala Iaquintę (13-4-1) zdobywając pas mistrzowski przyznał, że ma pewne obawy do posiadania tytułu mistrza największej organizacji MMA na świecie.

29-latek obawia się, że w związku ze zdobyciem pasa UFC zacznie być postrzegany inaczej niż do tej pory, do czego absolutnie nie chciałby doprowadzić:

„Boję się trochę tego pasa. Czasem myślisz, że będąc mistrzem UFC osiągasz bardzo dużo. Ale ja się trochę tego boję. Boję się, że się zmienię, a chcę być takim samym Khabibem z pasem, jakim byłem bez pasa. Tutaj nie chodzi tylko o mnie. Tutaj chodzi o wszystkich ludzi wokół mnie.

Z pasem przyciąga się dużo uwagi, więcej pieniędzy – wiele szalonych rzeczy. Nie chcę, żeby ten pa m,nie zmienił. Chcę się skupić na mojej karierze. W przyszłym tygodniu przychodzi Ramadan i po ramadanie chcę rozpocząć treningi i wrócić w tym roku, broniąc tego pasa po raz pierwszy.”