MMA PLUFCKhabib najpopularniejszym sportowcem w Rosji. Podano ile zarabia na sławie!

Khabib najpopularniejszym sportowcem w Rosji. Podano ile zarabia na sławie!

Foto: Facebook/ Khabib Nurmagomedov
Foto: Facebook/ Khabib Nurmagomedov

Khabib Nurmagomedov został najpopularniejszym sportowcem w Rosji, spośród tych, którzy nie ukończyli jeszcze 40 roku życia. To wielkie wyróżnienie dla mistrza wagi lekkiej UFC.

O pozycji “Orła” w rosyjskim sporcie poinformował Forbes, który umieścił go na liście rankingu najpopularniejszych sportowców w Rosji. Podano także, jaką kwotę zarobił Nurmagomedov w roku rozliczeniowym między majem 2019 a kwietniem 2020.

Khabib najpopularniejszym sportowcem w Rosji

Khabib może pochwalić się ogromną ilością fanów w mediach społecznościowych. Na Instagramie śledzi go ponad 20 milionów użytkowników, a zarobki z tytułu reklam we wspomnianym wyżej roku rozliczeniowym wyniosły 16,5 miliona dolarów.

Nurmagomedov jest muzułmaninem i nie reklamuje takich środków jak: alkohol, papierosy czy produkty i usługi związane z hazardem. Mimo to, ciągle może liczyć na szeroką gamę sponsorów. “Orzeł” najczęściej reklamuje firmy: Reebok, Toyota, Gorilla Energy drink czy Alhadaya. To one mają największy wpływ na jego dochody reklamowe.

Nie są to jednak jedyne źródła dochodów Khabiba. Mistrz wagi lekkiej prowadzi także wykłady, za które pobiera rzekomo 78 tysięcy dolarów… za sesję!

Dochody Khabiba Nurmagomedovowa w mediach społecznościowych stawiają go ponad wieloma popularnymi rosyjskimi sportowcami. Mistrz UFC pod tym względem przewyższa między innymi rapera Egora Kreeda, zawodnika hokeja Alexandra Ovieczkina czy zawodnika Neo York Rangers Aremiego Panarina.

Nurmagomedov wyprzedził nie tylko sportowców, ale i jedną z najpopularniejszych rosyjskich piosenkarek – Olgę Buzovą. Rosjanka ma ponad 21,3 miliona obserwujących na Instagramie, a mimo to jej zarobki marketingowe były niższe od tych, które uzyskał mistrz UFC.

Zobacz także:

Kiedy walka Fury vs. Wilder 3?

Tyson Fury i Deontay Wilder z nową datą walki. Trzeci pojedynek między tymi dwoma czołowymi pięściarzami wagi ciężkiej po raz kolejny został przełożony.

Już w tym miesiącu walka Marcina Tybury. Kim jest jego rywal?

Poznajcie bliżej jego najbliższego przeciwnika, dla którego będzie to debiut w UFC

Kto przeszedł z KSW do FAME MMA?

Ostatnio był głośny transfer na rynku mieszanych sztuk walki w Polsce. Z KSW do FAME MMA przeszedł popularny zawodnik!