MMA PLUFCKhabib najlepszym zawodnikiem MMA w historii? Co na to Dana White?

Khabib najlepszym zawodnikiem MMA w historii? Co na to Dana White?

Niepokonany mistrz wagi lekkiej UFC – Khabib Nurmagomedov (28-0) przez wielu uważany jest za najlepszego zawodnika mieszanych sztuk walki w historii. Rosjanin na pewno jest w ścisłej czołówce żywych legend tego sportu, ale czy można nazwać go GOAT-em?

Khabib w miniony weekend na UFC 242 w Abu Dhabi poddał w trzeciej rundzie Dustina Poiriera (25-6, 1 N/C) odnosząc dwudziestą ósmą wiktorię w zawodowej karierze i po raz kolejny udowadniając swoją wielką formę.

Choć na horyzoncie ciężko dostrzec rywala, który mógłby przeciwstawić się Rosjaninowi, to zdaniem prezesa UFC, Dany White’a, od statusu GOAT-a Khabiba dzieli kilka walk:

“Khabib jest wyjątkowy. Myślę, że kilka walk dzieli go od statusu GOAT-a. Ciągle pozostaje niepokonany, ma wiele walk i to stoczonych w niezwykle trudnej dywizji. To wszystko czyni jego karierę wyjątkową. Niedługo będziemy mogli go nazywać GOAT-em.”

White komplementował także Rosjanina za wolę przetrwania w walce z Poirierem, bowiem w trzeciej rundzie nadział się na ciasną gilotynę, którą wielu zawodników by odklepało:

“Khabib wyglądał nieprawdopodobnie. Był niezwykle dominujący, ale w pewnym momencie było blisko dramatu. Wtedy, gdy został złapany w gilotynę. Wiele osób by z tego nie wyszło. Khabib jest jednak tak dobry, że się z tego wydostał.

Dustin miał tę technikę ciasno zapiętą. Wielu zawodników by ją odklepało, albo poszłoby spać. Wielki szacunek dla Khabiba, że zdołał z tego uciec.”