MMA PLUFCKhabib może polecieć prywatnym samolotem do USA. Szansa na uratowanie walki z Fergusonem na UFC 249?

Khabib może polecieć prywatnym samolotem do USA. Szansa na uratowanie walki z Fergusonem na UFC 249?

Foto: MixedMartialArts.com

Wciąż istnieje możliwość, aby Khabib Nurmagomedov (28-0) przyleciał do Stanów Zjednoczonych na galę UFC 249. Federalna Agencja Transportu Lotniczego Rosji nie wyklucza bowiem możliwości kursowania prywatnych samolotów.

Agencja udzieliła odpowiedzi na pytanie portalu Sport Express.

“Aby Khabib mógł polecieć prywatnym samolotem do UFC, firma z usług której zamierza skorzystać, powinna uzyskać stosowne zezwolenie na wylot z Rosji i przylot do USA.

Firmy, które zajmują się takimi usługami transportu zazwyczaj wiedzą jakich dokumentów potrzebują pasażerowie, aby móc przekroczyć granicę.”

Wcześniej Khabib podczas transmisji live na Instagramie poinformował, że organizacja szuka nowego rywala dla Tony’ego Fergusona (25-3).  Pojawiły się już nawet pierwsze doniesienia jakoby Dagestańczyka miał zastąpić Justin Gaethje (21-2).

W dalszym komentarzu rosyjska agencja poinformowała jednak, że po ewentualnym wylocie do USA “Dagestański Orzeł” może mieć problemy z powrotem do Rosji.

“Obecnie nie ma restrykcji, jeśli chodzi o biznesowe podróże z Rosji. Po uzyskaniu pozwolenia samolot będzie mógł polecieć do USA.

Istnieją jednak ograniczenie dotyczące przylotu co zostało potwierdzono na poniedziałkowym spotkaniu w centrali operacyjnej rosyjskiego rządu. Dotyczą one zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa. W konsekwencji tego Khabib może mieć pewne problemy z powrotem na terytorium Rosji.”