Kevin Lee vs. Al Iaquinta 2 walką wieczoru UFC on FOX 31 w Milwaukee

Pojedynek w kategorii lekkiej Kevin Lee vs. Al Iaquinta został walką wieczoru gali UFC on FOX 31, która 15 grudnia odbędzie się w Milwaukee. O zestawieniu poinformował Milwaukee Journal Sentinel.

Będzie to rewanżowy pojedynek za starcie z lutego 2014 roku, kiedy to na gali UFC 169 Iaquinta pokonał Lee decyzją sędziów.

Dla Kevina Lee (17-3) będzie to druga walka w tym roku. W kwietniu bowiem pokonał on przez techniczny nokaut w piątej rundzie po interwencji lekarskiej Edsona Barbozę. Wcześniej musiał uznać wyższość Tony’ego Fergusona, z którym mierzył się o tymczasowy pas mistrzowski wagi lekkiej. „El Cucuy” poddał 26-latka w pierwszej rundzie.

Al Iaquinta (13-4-1) w bieżącym roku także stoczył tylko jeden pojedynek. Amerykanin w kwietniu tego roku po licznych perturbacjach walczył o pas mistrzowski wagi lekkiej przeciwko Khabibowi Nurmagomedovowi. Amerykanin został całkowicie zdominowany przez Rosjanina i przegrał decyzją sędziów.

Odnośnie samego starcia Lee vs. Iaquinta, należy wspomnieć o słowach tego pierwszego, który liczył na zestawienie z pochodzącym z Milwaukee – Antyhonym Pettisem. Wygląda jednak na to, że „Showtime” nie da rady wydobrzeć po ostatniej wojnie z Tonym Fergusonem, którą stoczył w miniony weekend na UFC 229 w Las Vegas.

Poniżej aktualna rozpiska wydarzenia:

Walka wieczoru:
Kevin Lee vs. Al Iaquinta

Pozostałe:
Jared Gordon vs. Joaquim Silva
Dwight Grant vs. Erik Koch
Jack Hermansson vs. Gerald Meerschaert
Bobby Green vs. Drakkar Klose
Jessica-Rose Clark vs. Andrea Lee
Edson Barboza vs. Dan Hooker