Najbliższy pretendent do tymczasowego mistrzostwa wagi lekkiej UFC, Kevin Lee (16-2), który zmierzy się o wspomniane trofeum z Tonym Fergusonem (22-3) na UFC 216 w Las Vegas uważa, że nadchodzące starcie na szczycie pretendentów w dywizji jest w rzeczywistości pojedynkiem o prawdziwy pas mistrzowski wagi lekkiej.

Lee dodatkowo stwierdził, że aktualny mistrz dywizji do 155 funtów, Conor McGregor (21-3) nie jest największym wyzwaniem dla Amerykanina:

„Ja i Tony zdecydowanie jesteśmy najlepszymi dwoma zawodnikami w wadze lekkiej w tej chwili. To jest walka o prawdziwy tytuł mistrzowski. Jeśli Conor może nazywać siebie mistrzem, może spać dobrze w nocy, całować swoją dziewczynę, to mam nadzieję, że to robi. Ale prawdą jest, że miał tylko jedną walkę w dywizji. Tony ma 12 zwycięstw, ja mam 10. Przeszliśmy przez całą dywizję i nasza walka jest o prawdziwe mistrzostwo.

Conor może szczekać do nas. Nie imponuje mi to. Lubię dobre wyzwania, ale Conor McGregor nie jest w tej chwili największym wyzwaniem w dywizji lekkiej.”

Pitbull Sports