MMA PLKSWKawulski odważnie o KSW: Jesteśmy drugą siłą światowego MMA

Kawulski odważnie o KSW: Jesteśmy drugą siłą światowego MMA

Foto: sport.onet.pl

Właściciele KSW niejednokrotnie dawali do zrozumienia, iż uważają swój produkt za jeden z najlepszych w świecie MMA. Po raz kolejny taka sytuacja miała miejsce w wywiadzie dla magazynu Gentelman.

Obiektywnie trzeba przyznać, że Konfrontacja Sztuk Walki to nie tylko największa polska organizacja, ale również i twór, który dał polskim odbiorcom większe pojęcie o MMA. Kluczowym momentem dla organizacji było zatrudnienie Mariusza Pudzianowskiego (13-7, 1NC), gdyż od tego momentu zainteresowanie dyscypliną w naszym kraju znacząco wzrosło.

Obecnie KSW jest jedną z bardziej popularnych federacji mieszanych sztuk walki w Europie, co przejawia się również tym, iż stać ją na organizowanie zagranicznych eventów. Ponadto włodarze Maciej Kawulski i Martin Lewandowski regularnie są w stanie zakontraktować u siebie czołowych zawodników danej kategorii wagowej w Polsce oraz kilku fighterów z przeszłością w czołowych organizacjach na świecie.

Sukces komercyjny sprawia, iż włodarze często w superlatywach wypowiadają się o swoim projekcie. Nie inaczej było w wywiadzie dla magazynu Gentelman. Podczas rozmowy Kawulski jasno zadeklarował, iż KSW jest drugą co do wielkości organizacją na świecie.

Na pewno jestem dumny z projektu KSW. To jeden z niewielu polskich produktów znanych na całym świecie. Jesteśmy drugą siłą światowego MMA. Wykreowaliśmy nie tylko trend, ale i wiele gwiazd na tym rynku. Mamed jest najjaśniejszą gwiazdą, przedstawicielem pierwszego pokolenia MMA w Polsce. Teraz jest także dużo nowych, obiecujących twarzy.

Współwłaściciel federacji odniósł się również do biznesowego podejścia związanego z federacją.

Miałem odwieczną potrzebę dawania ludziom rozrywki. Jak spojrzysz na model biznesowy KSW, to powinniśmy na tym zarabiać dziesięć razy tyle, ale inwestujemy, żeby dać ludziom więcej, lepiej.