MMA PLKowalkiewiczKarolina Kowalkiewicz wraca do klatki UFC! Mocna rywalka na powrót!

Karolina Kowalkiewicz wraca do klatki UFC! Mocna rywalka na powrót!

Karolina Kowalkiewicz wraca do klatki UFC! Była pretendentka do pasa największej federacji na świecie zawalczy już w te wakacje! Rywalką Łodzianki będzie zaprawiona w bojach – Jessica Penne.

Karolina Kowalkiewicz
Foto: Facebook/ fanpage Karolina Kowalkiewicz

Karolina Kowalkiewicz (12-6) to była pretendentka do pasa organizacji UFC. 35-latka walczyła o złoto największej federacji na świecie na gali UFC 205, gdzie przegrała przez decyzję sędziowską z Joanną Jędrzejczyk. Od tamtej pory, zawodniczka trenująca w Łodzi przeplatała zwycięstwa z porażkami, jednak aktualnie posiada niechlubną passę czterech porażek z rzędu. Ostatnio widziana była w klatce w lutym 2020, kiedy przegrała z Xiaonan Yan. Podczas tej walki odniosła poważną kontuzję oczodołu, która wyeliminowała ją ze startów na ponad rok.

Kowalkiewicz wraca do klatki UFC!

Kowalkiewicz poinformowała dzisiaj za pośrednictwem swojego Instagrama, że wraca do klatki UFC! Pojedynek odbędzie się 7 sierpnia na gali UFC 265.

„Oficjalnie! Wracam! Nie mogę się doczekać!”

Rywalką 35-latki będzie weteranka światowej sceny MMA – Jessica Penne. Reprezentanta Stanów Zjednoczonych to była mistrzyni organizacji Invicta. W swojej karierze mierzyła się z wieloma solidnymi rywalkami jak m.in. Randa Markos.
Zobacz także:

KSW: Poznaliśmy rywala Tomasza Sarary? To byłaby wojna!

Tomasz Sarara jeszcze w tym roku zadebiutuje w mieszanych sztukach walki. Niewykluczone, że już w tym momencie poznaliśmy rywala krakowianina. Będzie to zawodnik również wywodzący się z kick-boxingu. Do debiutu Tomasza w KSW może dojść tuż po wakacjach.

Szansa na rewanż! Andrzej Grzebyk vs. Marius Žaromskis 2 na KSW 62

Andrzej Grzebyk (17-4, 10 KO, 3 Sub) i Marius Žaromskis (23-9, 16 KO, 1 Sub) ponownie spotkają się w klatce 17 lipca. Rewanżowe starcie w kategorii półśredniej będzie jedną z głównych walk gali KSW 62.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis