MMA PLKowalkiewiczKarolina Kowalkiewicz walczyła z ciężką chorobą: Mam nadzieję, że ta historia pomoże chociaż jednej osobie

Karolina Kowalkiewicz walczyła z ciężką chorobą: Mam nadzieję, że ta historia pomoże chociaż jednej osobie

Foto: Facebook/ Karolina Kowalkiewicz

Była pretendentka do tytułu mistrzowskiego wagi słomkowej UFC Karolina Kowalkiewicz walczyła z ciężką chorobą. Polka opublikowała w mediach społecznościowych wpis, w którym przyznała się, że w przeszłości musiała stoczyć walkę o swoje zdrowie, a możliwe że także życie.

Chodzi o walkę z depresją. Wczoraj, tj. w środę 24 lutego był światowy dzień walki z tą chorobą, która w aktualnych czasach staje się problemem cywilizacyjnym.

Karolina Kowalkiewicz przyznała, że w przeszłości musiała korzystać z pomocy specjalistów.

Karolina Kowalkiewicz walczyła z ciężką chorobą: Mam nadzieję, że ta historia pomoże chociaż jednej osobie

Poniżej publikujemy wpis zawodniczki, która aktualnie czeka na kolejne zestawienie w największej organizacji MMA na świecie. Obecnie Karolina Kowalkiewicz w UFC znajduje się w serii czterech porażek z rzędu i ma cel powrócić na zwycięską ścieżkę:

Jako nastolatka chorowałam na depresję. Chodziłam do psychologa i psychiatry. Bardzo długo się tego wstydziłam. Niektórzy znajomi nazywali mnie wariatką. Teraz wiem, że nie mam czego się wstydzić, a powinni się wstydzić Ci co wytykali mnie palcami. To była najważniejsza walka jaką wygrałam, walka o samą siebie…

Bardzo sobie cenie życie prywatne i nie lubię się aż tak bardzo otwierać ale mam nadzieję, że moja historia pomoże chociaż jednej osobie

Zobacz także:

Po miesiącu od walki w UFC wrócił do domu, ale nadal nie może zbliżać się do rodziny! Wiecie dlaczego?

Jeden z czołowych zawodników wagi lekkiej na świecie dopiero po miesiącu od swojej walki na UFC wrócił do domu. Mimo powrotu do ojczystego kraju, nadal nie może się widzieć z rodziną!

Co tu się wydarzyło? Dwa razy walka zakończona w zaskakujący sposób!

Takie sytuację nie zdarzają się często. W czwartek w Kazachstanie odbyłą się gala Bushido Qazaqstan FC. Do niecodziennych skończeń doszło w turnieju wagi półśredniej.

UFC on ESPN+ 44: Rozenstruik vs. Gane – rozpiska, transmisja, godziny rozpoczęcia gali

Już w najbliższą sobotę kolejna gala organizacji UFC. Ponownie w najważniejszym pojedynku zobaczymy zawodników z czołówki kategorii ciężkiej.