Karolina Kowalkiewicz vs. Michelle Waterson na UFC on ESPN 2

Foto: Denis Schneidler, USA-Today Sports
Foto: Denis Schneidler, USA-Today Sports

Do rozpiski gali UFC on ESPN 2 w Filadelfii dodano pojedynek w kategorii słomkowej. 30 marca zmierzą się tam Karolina Kowalkiewicz (12-3) i Michelle Waterson (16-6).

Zestawienie dla portalu ESPN potwierdził prezydent UFC, Dana White.

Obydwie zawodniczki są obecnie sklasyfikowane w czołowej dziesiątce kategorii słomkowej. Kowalkiewicz jest szósta, natomiast Waterson ósma.

Karolina Kowalkiewicz to była mistrzyni wagi słomkowej Federacji KSW. Dla UFC stoczyła już 8 walk, z których wygrała 5. Walczyła już o pas mistrzowski, jednak na UFC 205 lepsza okazała się Joanna Jędrzejczyk (15-3). Kowalkiewicz ma za to na koncie zwycięstwo nad obecną mistrzynią Rose Namajunas (8-3). W ostatnim pojedynku na UFC 228 Polka została znokautowana przez Jessicę Andrade (19-6). Zwycięstwo to dało Brazylijce przepustkę do walki o pas.

Michelle Waterson to natomiast była mistrzyni wagi atomowej Invicta FC. W UFC wygrała 4 z 6 pojedynków. Raz rywalizowała już nawet w walce wieczoru, gdzie na UFC on FOX 22 pokonała Paige VanZant (7-4). „The Karate Hottie” przegrywała z takimi zawodniczkami jak Namajunas czy Tecia Torres (10-3). Ostatnie dwie walki jednak wygrała.

Wcześniej do rozpiski gali w Filadelfii dodano inny pojedynek w kategorii słomkowej. Meksykanka Alexa Grasso (10-2) zmierzy się tam z Brazylijką Mariną Rodriguez (10-0-1).