MMA PLKowalkiewiczKarolina Kowalkiewicz przed powrotem do klatki UFC: Przerwa naprawdę bardzo dobrze mi zrobiła!

Karolina Kowalkiewicz przed powrotem do klatki UFC: Przerwa naprawdę bardzo dobrze mi zrobiła!

Karolina Kowalkiewicz (12-6) już oficjalnie siódmego sierpnia wraca do klatki największej organizacji na świecie. Polka wystąpi na UFC 265, gdzie zmierzy się z Jessicą Penne (13-5).

Karolina w 2020 roku stoczyła jedną walkę. W lutym doszło do zestawienia z Xiaonan Yan. Dla Chinki zestawienie z naszą reprezentantką w Auckland miało być dobry testem przed ewentualnymi dużymi walkami.

Yan dominowała.. Wydawało się, że Chinka momentami jest nawet blisko skończenia. Polka po raz kolejny była twarda, a w przerwie pomiędzy rundami można było zauważyć, że zmaga się nie tylko z oponentką, ale również z poważną kontuzją oka. Po trzech rundach sędziowie zgodnie wskazali jednogłośną decyzje na konto Chinki.

Kowalkiewicz przed powrotem: Jestem strasznie głodna treningu!

Karolina Kowalkiewicz (12-6) jest mocno zmotywowana przed powrotem do klatki. 35-latka w rozmowie z Polsatem Sport zapewnia, że przerwa wyszła jej tylko na dobre!

Przerwa naprawdę bardzo dobrze mi zrobiła. Mam zupełnie inną jakość treningu. Ciało i głowa inaczej pracują. Przez te 1,5 roku zagoiły mi się różne mikrourazy i małe kontuzje, więc jest dobrze i jestem strasznie głodna treningu i jeszcze bardziej głodna walki.

Kowalkiewicz wypowiedziała się też o swojej najbliższej rywalce Jessice Penne (13-5), która w przeszłości walczyła również z Joanną Jędrzejczyk.

Wydaje mi się, że to będzie fajna walka. Jessica jest solidną, kompletną zawodniczką. Jej najmocniejszą stroną jest parter i judo, ale będę gotowa na wszystko i mam nadzieję, że w końcu w tej walce uda mi się zaskoczyć.

Penne w kwietniu tego roku odbudowała się po trzech przegranych z rzędu. Zawodniczka ze Stanów Zjednoczonych niejednogłośną decyzją sędziów pokonała Lupite Godinez.

Zobacz także:

MMA VIP 3: Krystian Pudzianowski i Tomasz Chic spotkali się po walce! [WIDEO] Widzieliście?

Jest szacunek po walce, a to równie ważne! Krystian Pudzianowski spotkał się w Częstochowie z Tomaszem Chicem. Obaj walczyli wysoko w karcie drugiej edycji MMA VIP.

Misiek z Nadarzyna zdradził za jaką kwotę chce walczyć ochroniarz Masy: Ty k**wa matole! Co wy na to?

Już nie pierwszy raz wspomina się o debiucie Mirosława Dąbrowskiego w mieszanych sztukach walki. Tym razem ”Misiek z Nadarzyna” wypowiedział się o potencjalnej walce z ”Mięśniakiem”.