MMA PLUFCKarolina Kowalkiewicz opublikowała mocne zdjęcie po operacji oka

Karolina Kowalkiewicz opublikowała mocne zdjęcie po operacji oka

Foto: sport.pl

Karolina Kowalkiewicz (12-6) jest już po operacji oka. Polka opublikowała w mediach społecznościowych mocne zdjęcie po operacji, uspokajając jednocześnie o pomyślnym jej przebiegu. Według wiadomości, którą czytamy wszystko poszło po myśli zawodniczki jak i medyków!

Przypominamy, że Kowalkiewicz dramatycznej kontuzji doznała na gali UFC Auckland. Polka mierzyła się z Xiaonan Yan (12-1, 1 N/C), a walkę okupiła dramatyczną kontuzją oka, która okazała się poważniejsza, niż pierwotnie się wydawało.

Kowalkiewicz już w pierwszej rundzie pojedynku z Chinką odniosła kontuzję. Mimo dużych problemów z widzeniem, Polka była w stanie przewalczyć trzy pełne rundy. Chinka dominowała w walce, lecz Kowalkiewicz miała również swoją szansę będąc blisko poddania w trzeciej rundzie. Ostatecznie to Yan wyszła z oktagonu zwycięsko, a Kowalkiewicz musiała udać się do szpitala.

Jeszcze kilka dni po tej konfrontacji, Kowalkiewicz miała bardzo poważne kłopoty z okiem:

Teraz Polka poinformowała o przejściu operacji oczodołu, która zakończyła się sukcesem:

“Kochani! Dziękuję Wam za wszystkie wiadomości, za wsparcie i za to, że jesteście. Jestem już po operacji. Wszystko się udało, a ja czuję się naprawdę dobrze. Jeszcze raz dziękuję.”