Karolina Kowalkiewicz o walce z Michelle Waterson: Będę mogła zmierzyć się z jedną z moich idolek

Jedna z czołowych zawodniczek kategorii słomkowej na świecie, Karolina Kowalkiewicz (12-3) zabrała głos po ogłoszeniu jej walki z Michelle Waterson (16-6).

Polka zmierzy się z „The Karate Hottie” 30 marca na gali UFC on ESPN 2 w Filadelfii i jak twierdzi, będzie to walka z jedną z jej idolek:

„Poznałyśmy się kilka lat temu na gali Invicta FC, a teraz spotkamy się w oktagonie UFC. To dla mnie zaszczyt, że będę mogła walczyć z jedną z moich idolek.”

Karolina Kowalkiewicz to była mistrzyni wagi słomkowej Federacji KSW. Dla UFC stoczyła już 8 walk, z których wygrała 5. Walczyła już o pas mistrzowski, jednak na UFC 205 lepsza okazała się Joanna Jędrzejczyk (15-3). Kowalkiewicz ma za to na koncie zwycięstwo nad obecną mistrzynią Rose Namajunas (8-3). W ostatnim pojedynku na UFC 228 Polka została znokautowana przez Jessicę Andrade (19-6). Zwycięstwo to dało Brazylijce przepustkę do walki o pas.

Michelle Waterson to natomiast była mistrzyni wagi atomowej Invicta FC. W UFC wygrała 4 z 6 pojedynków. Raz rywalizowała już nawet w walce wieczoru, gdzie na UFC on FOX 22 pokonała Paige VanZant (7-4). „The Karate Hottie” przegrywała z takimi zawodniczkami jak Namajunas czy Tecia Torres (10-3). Ostatnie dwie walki jednak wygrała.